Založ si blog

Volebná prognóza

Pamflet o derniere zastupiteľskej demokracie.

Nedávno doručila „obec“  zoznam kandidátov pre predčasné parlamentné voľby 2023. Akési panoptikum nevoskových figurín. Zarazilo ma množstvo sebaistých „aristokratov“, ktorí sa cítia, že majú právo rozhodovať v mene desaťtisícov  svojich slaboduchejších spoluobčanov.  Noname kandidáti, vybraní straníckymi šéfmi sa na pár týždňov stali etalónom slovenskej politiky. Opominiem ich oportunizmus a riťolezecké kvality. Skúmal som ich kompetentnosť. So srdcervúcou skúsenosťou, konštatujem že ma miestne šosáctvo, ešte stále,  šokuje. Desiatky gurážnych disponujú veľkou chuťou zasadnúť do parlamentných lavíc kombinovanom nedostatkom vzdelania, primitívnych skúseností a autoritou splachovacieho záchoda. V minulej vláde napríklad zasadla (a dostala samostatné ministerstvo) bábkoherečka, ktorá nepoznala aktuálnu sadzbu DPH… Medzi aktuálnymi sú ujkovia a tetky, obete hlúpych TV seriálov a spravodajstva, či aktivisti 72 nezapamätateľných LGBTI+.  

Ale vážne, neverte mi!

Už som sa hlboko zmýlil, že tieto voľby euroatlantický gang odloží alebo úplne zruší (s odôvodnením „lebo“ Ukrajina…). Možno ešte dôjde na moju obavu, a voľby budú spochybnené policajno-mediálnou svorkou, či budú opakované, kvôli patovej situácií.

Pri mojej neúspešnej prognóze som vychádzal zo zaľúbenia amerických sponzorov do úradníkov Lájoša Ódora a  strachu, tých európskych, z euroskepticizmu opozície radikalizovaného SMERu. Ten však „vycúval“ a intenzívne chlebodarcov presviedča o svojej lojalite k NATO a von Layenovej.  Ako smutnosmiešna kulisu k skroteniu „zlého“ Robertka, si môžeme všimnúť derniéru gréckeho kolaboranta Tsyprasa na aktuálne prebiehajúcom „zjazde“ Syrizy  (na ktorom hrozí zánik pôvodne „novej ľavice“ – nateraz gréckej regionálnej aliance európskych kolaborantov).

Fico, a dokonca aj Uhrík, horujú za európsku integráciu a „schovávajú sa“ pod severoatlantický bezpečnostný dáždnik. Zrejme naozaj potrebujú otupiť ostrie policajnej šikany Lipšicovej svorky a zastaviť trestanca, v prokurátorskom taláre. Rozumní namietnu, že je to vždy lepšie riešenie ako vláda progresívnych fanatikov. Iste je!

Ale v titulke sa skvie „prognóza“ a ja mám silné nutkanie diskreditovať sa „v realite“, spochybniť konfrontáciou s realitou moju kompetenciu a kvalifikáciu hodnotiť slovenskú politiku:

Takže už je jasné, že nás voľby pravdepodobne zbavia odporných ksichtov „listu“ modrého Dzurindu a prihlúplych dervišov atlantickej politiky Hegera, Naďa a Šeligu. Bol by som rád keby ich sprevádzali Sulíkovi kamaráti aj zahorklí Matovičovi klauni.

Bol by to dobrý výsledok volieb, lebo Majerský s Kollárom, by aj s prekvapujúco vysokým volebným ziskom, ostali mimo možnosti uviesť do úradu dúhovo fetujúcich progresívcov.

Myslím, že prekvapením volieb bude Pellegriniho Hlas. Buď sa nedostanú do parlamentu (s charizmou  vylúhovaného Smeru), alebo po kapitulácií Fica, zabodujú Pellegríniho jamky na lícach (veď je to jedno ktorá SD, ale Pelle je sympatickejší…).  Núka sa tvrdenie, že obe prekvapenia sú skoro zajedno. Pellegrini je schopný akurát tak riadiť iba politickú mašinku  na koľajových podvozku (dopredu-dozadu,  Smerom, ktorý určia majitelia trate).

Kľúčovým bude volebný výsledok Republiky a SNS. Ak neprelezú 5% hranicu, SMER skončil (a Slovensko tiež). Republika si udržuje fazónu zrozumiteľnej, a vďaka Uhríkovi, aj intelektuálne disponovanej „Alternatívy pre Slovensko“. Ovečky v košiari SNS sú ako dedinské stádo – z každého dvora iný pes (pardón baran!).

Zaujímavý je SŠÚ zistený pokles počtu voličov o 100 000 osôb ( pri porovnaní s rokom 2020). Asi úspech genocídnej politiky ponovembrovej junty…

Pravdepodobná účasť je (podľa mňa- ďalej PM) 2,6 mil voličov ( 60%)

Voľby vyhrá (PM- myslím si) SMER-SSD so 700 tisíc (+/- 50 tisíc) hlasmi pred Republikou (400 +/- 40 tisíc hlasov)a Progresívnym Slovenskom (400 +/-30 tisíc). Do čalúnených lavíc, k parlamentným benefitom, prekĺznu aj Hlas a SNS (200 +/-20 tisíc) hlasov. Sme rodina, SaS a KDH  sa budú modliť a usilovať (každá) o 130  +/- 30 tisíc hlasov.

Do parlamentu sa (PM dúfam) nedostanú Demokrati, Szovetsék, Modrí a ani ďalší.

O sile vlády rozhodnú matematické operácie MV s 5% hranicou a nedemokratickým prideľovaním poslancov za tzv. „zbytkové“ hlasy.

Koalícia SMER, Republika, SNS a Hlas by mohla (PM) získať s podporou Sme rodina tzv. ústavnú väčšinu 90+ poslancov, pričom vo vládnej koalícií by nemuseli byť (PM) kluby ani Sme rodina, ani Republiky (pri „tichej podpore vlády“).

Opozíciu by tvorilo Progresívne Slovensko, SaS a KDH.

Alebo, ako (sa bojí americký senátor McCarty) a  povedal zomierajúci rabín svojim deťom: chlapci, všetko je inak….       

Spoločnosť trvale udržateľnej hlúposti?

17.11.2023

Z udalostí v novembri 1989 sa pomaly vytráca faktografia. Médiami, tribúnami, ústavmi (okrem tých ktorí liečia psychiatrické prípady, aj tými tzv. “spoločenskovednými“ ) sa šíri propaganda a hoaxy. Už je jasné, že zopár dobrodruhov s politickými ambíciami, zorganizovalo grandiózny podvod. Nejde o to, že by po opakujúcich sa pokusoch o „lepší [...]

Shylockova tlupa už začala lúpežné nájazdy na dôchodcov!

07.11.2023

Minister E. Tomáš s Braňom Ondrušom rušia rodičovské príspevky (vo výške 1,5% vymeriavacieho základu). Kamuflujú lúpež peňazí pre dôchodcov, „nahradením 2% alokáciou“ z daní detí !!! Vecne, ide o praktické zrušenie rodičovského príspevku. Pokiaľ predpokladáme, že skoro každé dieťa má dvoch rodičov (ak nejde o detí „zo skúmavky“), potom [...]

Jej Eminencia Zuzana Posledná namydlila schody,

19.10.2023

Kto sa na nich šmykne uvidíme. V prezidentskom paláci sa na Slovensku po niekoľkých rokoch „progresívnej“ politiky, stala z občianskej aktivistky- princeznej kráľovna (z Božej vôle alebo z vôle deepstatu?). Jej Eminencia Zuzana Čaputová I. (alebo posledná?). Jej vrchnostenské rozhodnutie nevymenovať Rudolfa Huliaka za ministra životného prostredia [...]

veľká mača, dom, ján kuciak, martina kušnírová

Muž posprejoval múrik plota domu, kde žil zavraždený novinár Kuciak

28.11.2023 16:43

Mužovi hrozí strata slobody až na jeden rok.

Ruženec / Cirkev / Náboženstvo /

Úrady môžu zamestnancom zakázať nosiť náboženské symboly. Rozhodol Súdny dvor EÚ

28.11.2023 16:38

Úrady vo všetkých členských štátoch Európskej únie môžu svojim zamestnancom zakázať nosenie viditeľných náboženských symbolov.

Tomáš Taraba

Opozícia žiada mimoriadny výbor k zámerom Tarabu v envirorezorte

28.11.2023 16:29

Podľa Stohlovej z PS z ministerstva zaznievajú strašidelné stanoviská, ktoré sú v priamom rozpore s myšlienkou ochrany prírody.

Izrael, Palestína, Hamas, Pásmo Gazy

Prvé vážne porušenie prímeria. Izraelskí vojaci utrpeli zranenia pri útoku v Gaze. Hamas tvrdí opak

28.11.2023 16:03

Hamas tvrdí, že bude dodržiavať pokoj zbraní, kým ho "bude dodržiavať nepriateľ".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 149314x
Priemerná čítanosť článkov: 2074x

Autor blogu

Kategórie