Založ si blog

Volebná prognóza

Pamflet o derniere zastupiteľskej demokracie.

Nedávno doručila „obec“  zoznam kandidátov pre predčasné parlamentné voľby 2023. Akési panoptikum nevoskových figurín. Zarazilo ma množstvo sebaistých „aristokratov“, ktorí sa cítia, že majú právo rozhodovať v mene desaťtisícov  svojich slaboduchejších spoluobčanov.  Noname kandidáti, vybraní straníckymi šéfmi sa na pár týždňov stali etalónom slovenskej politiky. Opominiem ich oportunizmus a riťolezecké kvality. Skúmal som ich kompetentnosť. So srdcervúcou skúsenosťou, konštatujem že ma miestne šosáctvo, ešte stále,  šokuje. Desiatky gurážnych disponujú veľkou chuťou zasadnúť do parlamentných lavíc kombinovanom nedostatkom vzdelania, primitívnych skúseností a autoritou splachovacieho záchoda. V minulej vláde napríklad zasadla (a dostala samostatné ministerstvo) bábkoherečka, ktorá nepoznala aktuálnu sadzbu DPH… Medzi aktuálnymi sú ujkovia a tetky, obete hlúpych TV seriálov a spravodajstva, či aktivisti 72 nezapamätateľných LGBTI+.  

Ale vážne, neverte mi!

Už som sa hlboko zmýlil, že tieto voľby euroatlantický gang odloží alebo úplne zruší (s odôvodnením „lebo“ Ukrajina…). Možno ešte dôjde na moju obavu, a voľby budú spochybnené policajno-mediálnou svorkou, či budú opakované, kvôli patovej situácií.

Pri mojej neúspešnej prognóze som vychádzal zo zaľúbenia amerických sponzorov do úradníkov Lájoša Ódora a  strachu, tých európskych, z euroskepticizmu opozície radikalizovaného SMERu. Ten však „vycúval“ a intenzívne chlebodarcov presviedča o svojej lojalite k NATO a von Layenovej.  Ako smutnosmiešna kulisu k skroteniu „zlého“ Robertka, si môžeme všimnúť derniéru gréckeho kolaboranta Tsyprasa na aktuálne prebiehajúcom „zjazde“ Syrizy  (na ktorom hrozí zánik pôvodne „novej ľavice“ – nateraz gréckej regionálnej aliance európskych kolaborantov).

Fico, a dokonca aj Uhrík, horujú za európsku integráciu a „schovávajú sa“ pod severoatlantický bezpečnostný dáždnik. Zrejme naozaj potrebujú otupiť ostrie policajnej šikany Lipšicovej svorky a zastaviť trestanca, v prokurátorskom taláre. Rozumní namietnu, že je to vždy lepšie riešenie ako vláda progresívnych fanatikov. Iste je!

Ale v titulke sa skvie „prognóza“ a ja mám silné nutkanie diskreditovať sa „v realite“, spochybniť konfrontáciou s realitou moju kompetenciu a kvalifikáciu hodnotiť slovenskú politiku:

Takže už je jasné, že nás voľby pravdepodobne zbavia odporných ksichtov „listu“ modrého Dzurindu a prihlúplych dervišov atlantickej politiky Hegera, Naďa a Šeligu. Bol by som rád keby ich sprevádzali Sulíkovi kamaráti aj zahorklí Matovičovi klauni.

Bol by to dobrý výsledok volieb, lebo Majerský s Kollárom, by aj s prekvapujúco vysokým volebným ziskom, ostali mimo možnosti uviesť do úradu dúhovo fetujúcich progresívcov.

Myslím, že prekvapením volieb bude Pellegriniho Hlas. Buď sa nedostanú do parlamentu (s charizmou  vylúhovaného Smeru), alebo po kapitulácií Fica, zabodujú Pellegríniho jamky na lícach (veď je to jedno ktorá SD, ale Pelle je sympatickejší…).  Núka sa tvrdenie, že obe prekvapenia sú skoro zajedno. Pellegrini je schopný akurát tak riadiť iba politickú mašinku  na koľajových podvozku (dopredu-dozadu,  Smerom, ktorý určia majitelia trate).

Kľúčovým bude volebný výsledok Republiky a SNS. Ak neprelezú 5% hranicu, SMER skončil (a Slovensko tiež). Republika si udržuje fazónu zrozumiteľnej, a vďaka Uhríkovi, aj intelektuálne disponovanej „Alternatívy pre Slovensko“. Ovečky v košiari SNS sú ako dedinské stádo – z každého dvora iný pes (pardón baran!).

Zaujímavý je SŠÚ zistený pokles počtu voličov o 100 000 osôb ( pri porovnaní s rokom 2020). Asi úspech genocídnej politiky ponovembrovej junty…

Pravdepodobná účasť je (podľa mňa- ďalej PM) 2,6 mil voličov ( 60%)

Voľby vyhrá (PM- myslím si) SMER-SSD so 700 tisíc (+/- 50 tisíc) hlasmi pred Republikou (400 +/- 40 tisíc hlasov)a Progresívnym Slovenskom (400 +/-30 tisíc). Do čalúnených lavíc, k parlamentným benefitom, prekĺznu aj Hlas a SNS (200 +/-20 tisíc) hlasov. Sme rodina, SaS a KDH  sa budú modliť a usilovať (každá) o 130  +/- 30 tisíc hlasov.

Do parlamentu sa (PM dúfam) nedostanú Demokrati, Szovetsék, Modrí a ani ďalší.

O sile vlády rozhodnú matematické operácie MV s 5% hranicou a nedemokratickým prideľovaním poslancov za tzv. „zbytkové“ hlasy.

Koalícia SMER, Republika, SNS a Hlas by mohla (PM) získať s podporou Sme rodina tzv. ústavnú väčšinu 90+ poslancov, pričom vo vládnej koalícií by nemuseli byť (PM) kluby ani Sme rodina, ani Republiky (pri „tichej podpore vlády“).

Opozíciu by tvorilo Progresívne Slovensko, SaS a KDH.

Alebo, ako (sa bojí americký senátor McCarty) a  povedal zomierajúci rabín svojim deťom: chlapci, všetko je inak….       

Zvolili (a čo zvolí KSČM?)

10.06.2024

Pekný volebný výsledok vo voľbách do Európskeho parlamentu (7.-9.6.2024) je určite úspechom Kateřiny Konečnej. Dominovala nielen „červenými šatami“ ale aj svojou intelektuálnou výbavou v TV debatách (videl som, ako je „Katka cool“ 4.6.2024 na CNN Prima). Vymazala Okamuru aj ČSSD! Úspech sa nedá kritizovať, je však predovšetkým príležitosťou na inšpiráciu a [...]

S krížikom po funuse

07.06.2024

Inter arma … nefunguje rozum! Vojne, sa od určitého štádia, nedá zamedziť. Vojna má vnútorný mechanizmus, v ktorom nemá rozum miesto (vplyv). Myslím, že už vojne nezabráni ani „ruský zdravý rozum“ ani „zdravé sily západnej demokracie“ (z technických dôvodov sú tam len jedny úvodzovky…) Môžeme len špekulovať o charaktere [...]

…musím si prestať obhrýzať nechty

26.05.2024

Niekto si obhrýza nechty, ja iba rozmýšľam… (zlozvyk, ktorý si neviem odriecť…). Qui prodest? Kto „prebudil“ spiaceho agenta? Nechystá sa „intervencia NATO“ na Ukrajine? Podarilo sa deň pred atentátom, šéfovi WHO Tedrosovi na návšteve Slovenska, presvedčiť premiéra, aby neblokoval pandemickú dohodu a odovzdal časť národnej suverenity v [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini mi eleganciou pripomína Masaryka. Mal by sa však oholiť, odporúča novému prezidentovi protokolistka

14.06.2024 18:45

Akých protokolárnych prešľapov sa dopúšťali predchodcovia nového prezidenta?

Jan Lipavský

Lipavský príde na Slovensko, stretne sa s najvyššími predstaviteľmi. Rokovať budú aj o Ukrajine

14.06.2024 18:08

Český minister zahraničných vecí prichádza na Slovensko v čase, keď Česko začiatkom marca odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

SR Strečno I/18 doprava obmedzenie SSC VÚD ZAX

Pod Strečnom havarovalo auto, v úseku sa tvoria rozsiahle kolóny

14.06.2024 17:25

Úsek motoristom odporúčajú obísť cez Terchovú.

čaputová

Moje milované Slovensko, bolo mi cťou slúžiť ti, lúčila sa Čaputová. Krajina je zranená, ale verí jej

14.06.2024 15:44, aktualizované: 18:11

Zuzana Čaputová predniesla posledný verejný príhovor vo funkcii hlavy štátu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 170555x
Priemerná čítanosť článkov: 2159x

Autor blogu

Kategórie