Založ si blog

Nevoľ, ak nechceš byť vôl

Nejasám nad tým, že volebný systém na Slovensku je pre väčšinu občanov nedôveryhodný, nefunkčný a nie je demokratickým mechanizmom, ktorým občania určujú politické rozhodnutia. Tvrdím, že to spôsobujú najmä politici a médiá, ktoré jednostranne a tendenčne manipulujú voličov a vzdelávací systém, ktorý vychováva ovce, „žerúce“ západnú propagandu a antikomunistické výmysly.

Mojou prioritou je demokracia, ako vláda ľudu. Nie vláda sponzorov, straníckych sekretariátov, agentúr a médií. Ide mi, o čo najširšie uplatňovanie priamej voľby a priamej demokracie! Parlament má svoje oprávnenie, ale len tam, kde nie je možné inak zisťovať občiansky záujem, z časových alebo organizačných dôvodov.

S nevôľou sledujem, že predstavitelia štátu si sprivatizovali Slovensko a vystupujú v jeho mene, často s odlišnými názormi, ako prejavujú jeho občania. Vlastné záväzky, za ktoré získali svoje funkcie, presadzujú masívnou propagandou, sponzorovanou zahraničnými nadáciami.

Miestni kolaboranti zastrašujú občanov policajnými represiami a cenzurujú iné politické názory – polemiku so západnými agentúrami, televíznymi stanicami a médiami. Príkladom sú kampane počas pandémie, nekritická podpora kampaní Európskej komisie, USA a pohrobkov ukrajinského fašizmu v občianskej vojne na Východe.

Infláciu a úpadok verejných služieb má prekrývať stupňujúca, antikomunistická hystéria. V rozpore so skutočnosťou, sa snaží znehodnotiť úspechy socializmu – bezplatné a fungujúce zdravotníctvo, školstvo, výstavbu dostupných bytov, plnú zamestnanosť. Pri súčasnom postupnom vymieraní a zániku Slovenska, nevedia inkvizítori čeliť faktu, že počas socializmu vzrástol počet obyvateľov Slovenska z 3,9 mil. (v roku 1948) na 5,2 mil. (v roku1989).

Nie je potrebný mimoriadny intelekt, aby voliči pochopili, že po prežraní majetku, vybudovaného počas socializmu, po lacnom výpredaji domáceho priemyslu, bánk, rozbití fungujúceho poľnohospodárstva a výkonnej energetickej sústavy, zadlžený režim iba tají svoj bankrot!

Problémy zdravotníctva chcú riešiť zvýšením povoleného zisku súkromných zdravotných poisťovní, poplatkami, zatváraním nemocníc, rušením lôžok a ambulancií. Podľa Mengeleho vzoru, zavádzajú systém selektívnej zdravotnej starostlivosti – inej, komerčnej, pre bohatých a iba paliatívnej liečby pre chudobných!

Propaganda krízy dôchodkového systému je postavená na podvode: tvrdia, že nebudú zdroje na jeho udržanie! Nikto z nich, však nepripúšťa pokles HDP. Ak však bude menej zamestnancov, a budú menšie mzdové náklady, znamená to iba, že ostane viac z vytvoreného HDP podnikateľom! Odsúdením starých ľudí, na dožitie v chudobe a rýchlejšiu smrť, chcú zvyšovať zisk domácich a zahraničných rentiérov!

Úpadok vzdelávacieho systému je programom vyľudňovania Slovenska! Vlády dávajú stále menej na školstvo a stále viac na zbrojenie! Za verejný záujem, vydávajú ochranu režimu zahraničnými (americkými, nemeckými, maďarskými) žoldniermi a lacnú výchovu hlúpej mladej generácie, podliehajúcej vládnej propagande!

Európska komisia, NATO a Vláda SR realizujú eugenické plány. Politickými a sociálnymi nástrojmi znižujú a zhoršujú demografickú výbavu Slovenska. Väčšina schopných Slovákov chodí študovať a pracovať do zahraničia. Obsadzujú spravidla podradné pracovné pozície. Doma ich nahradzujú bezprávni, politicky vďační, emigranti z Ukrajiny, Bulharska, Moldavska a podporujú aj imigráciu z ďalších chudobných krajín. Trh práce majú preplňovať, v záujme nízkych miezd aj populačné prebytky arabských krajín, aby sme pomohli na Blízkom Východe, zmenšiť tlak arabského obyvateľstva na Izrael!

Miestna populácia je, na Slovensku, stále pevnejšie zovretá, do klieští hypoték, exekúcií a rizika straty pracovného miesta. Inflácia ohrozuje zimou, hladom a biedou väčšinu obyvateľov. Slovensko sa zmenilo za posledných tridsať rokov na „rozvojový štát“! V druhom najchudobnejšom štáte EÚ kupujeme lacné druhotriedne potraviny, pracujeme za žobrácke mzdy, preplácame vyradený vojenský materiál, financujeme skorumpovanú ukrajinskú reprezentáciu.

Slovensko stratilo vlastnú kultúru i vedeckú a výskumnú základňu. Umelci sú, spravidla štátom vydržiavaní, klauni, ktorých úlohou je po večeroch rozosmievať hlúposťou, vulgarizmami a pornografickými narážkami unavenú verejnosť. Nízka úroveň vysokých škôl a paberkovanie vedeckých pracovísk mení Slovensko len na stavebný pozemok skládok odpadu, montážnych liniek a výbehov pre divú zver. Bez peňazí, po voľbách, sa slovenská inteligencia stane len encyklopedickou spomienkou na štúrovcov, vedu a kultúru druhej polovice 20. storočia.

Ja voliť nepôjdem!

Nemám záujem legitimizovať buržoáznu demokraciu (tak, ako disidenti nechceli legitimizovať voľby jednotnej kandidátky Národného frontu!)

Nedôverujem národnej buržoázií v SMERe a SNS, že oportunisticky po voľbách nepohľadá výhovorky, prečo je dôležité aby vládla pod dohľadom a v záujme EK a NATO.Obnovenie Uhorska, spojenectvom s Maďarmi (mierny odpor v medziach povoleného), ma tiež neoslovuje!

Jediného zástupcu neutrality a euroskepticizmu, podporiť neviem, pretože sa obávam, že okrem retrofašistického sentimentu, ich, ak bude chcieť, ľahko „kúpi“ veľkokapitál…

Doba sa určite zmení, a ja čakám „sitnianskych rytierov“, ktorí okno príležitostí využijú lepšie, ako my prestavboví babráci a „oni“ ponovembroví kompradori…

Volebná prognóza

27.09.2023

Pamflet o derniere zastupiteľskej demokracie. Nedávno doručila „obec“ zoznam kandidátov pre predčasné parlamentné voľby 2023. Akési panoptikum nevoskových figurín. Zarazilo ma množstvo sebaistých „aristokratov“, ktorí sa cítia, že majú právo rozhodovať v mene desaťtisícov svojich slaboduchejších spoluobčanov. Noname kandidáti, vybraní straníckymi šéfmi [...]

Koho voliť?

16.09.2023

S blížiacimi sa voľbami dostávam stále častejšie otázku koho voliť. Pýtajú sa ma aj mladí vysokoškolsky vzdelaní nádejní voliči, bez politickej či ideovej príslušnosti. Chcú pomôcť svojej vlasti (hlbokú krízu Slovenska a zlé vyhliadky vidia aj oni). Nechcú urobiť chybu. O „politike“ nič nevedia, doletela k nim len režimná propaganda a hejty [...]

Prečo nie som liberálom…

04.09.2023

Parafráza na esej K. Čapek „Proč nejsem komunista?“ in. Prítomnost 14.12.1924 Známy český literát tvrdí, že „práchnivejší je krov chudákov, než strechy boháčov“ z čoho odvodzuje odmietanie revolučnej zmeny, lebo „pri akomkoľvek otrase spadne strop na chudákov, nie na boháčov“. Prepáčte, pročkovci, šulcovci, porubjakovci, osobnosti zo [...]

vojna na Ukrajine, Kyjev, rakva

ONLINE: Zdedí mladý Prigožin vagnerovcov? Dlhovať mu má aj Putin

03.10.2023 06:15

Ruské ministerstvo obrany dlhuje Prigožinovmu impériu až 763 miliónov eur, tvrdí ruský telegramový kanál. Dedičom má byť Prigožinov syn Pavel.

Justin Trudeau

Nahnevaná India žiada od Kanady stiahnutie desiatok diplomatov

03.10.2023 06:06

India žiada, aby Kanada najneskôr do 10. októbra stiahla z krajiny asi 40 zo súčasných 60 diplomatov. Uviedol to server The Financial Times.

Andrej Danko, SNS, volebná noc

Najväčších skokanov do parlamentu dostali Matovič a Danko. V SNS profitovali hviezdy dezinfoscény

03.10.2023 06:00

Kandidovať z posledných miest kandidátky už nie je beznádejné. Pokiaľ si zvolíte správnu stranu, môže to byť aj výhoda

ceska utocna puska BREN

České útočné pušky BREN 2 sa budú vyrábať na Ukrajine

03.10.2023 06:00

Česko sa chystá umožniť licenčnú výrobu útočných pušiek BREN 2 na Ukrajine. Informujú o tom ukrajinské médiá s odvolaním na české ministerstvo obrany.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 140164x
Priemerná čítanosť článkov: 2031x

Autor blogu

Kategórie