Založ si blog

Ako mi režim odišiel do ilegality.

Dnes ráno (10.8.2023) som sa, oboznamovaný „správami“ mainstreamových TV, dozvedel, že mi, nebadane, do ilegality prešiel súčasný, oficiálny liberálny režim.

Najvyšší správny súd v Prahe odmietol žalobu, že sa štát dopustil nezákonného konania, keď nechal zablokovať osem, podľa českej vlády, konšpiračných webov…

Údajne šírili sympatie k Rusku!

Rozhodnutím, aj odôvodnením sa súd, a s ním aj Vláda ČR, posunuli do ilegality…

Ústavný princíp, podľa ktorého sa štát neviaže na žiadnu ideológiu, zjavne žalovaná strana porušila! Súd pritom nenašiel žiaden vecný dôvod, prečo by mal priznať Vláde ČR právo „doporučovať“/ cenzúrovať legitímne pôsobenie týchto webov. Potvrdil iba ilegálnu prax, že sa nesmú – v prostredí ukrofanatizmu – šíriť „iné“ informácie o situácií, v občianskej vojne na Východe! Vláda, a ňou zriadený súd, sa prestali pohybovať v priestore platných zákonov (ústava je ich zdrojom!).

Mimo legality, sa politický priestor, nazýva ilegalita!

Vláda ČR a Najvyšší správny súd ČR vykonávajú ilegálnu činnosť.

Sú to teda – expressis verbis – ilegálne organizácie!

Súd priklincoval vlastnú ilegalitu, zdôvodnením svojho rozhodnutia. Vraj vláda len „odporúčala“ zastavenie webov. Rozhodnutie o ich zastavení bolo „rozhodnutím“ providerov… Ak však platí, že štátne orgány môžu konať len podľa zákona, je zrejmé, že odporučujúce uznesenie Vlády ČR nemá oporu v zákone (neexistuje zákon, ktorým by ktokoľvek mohol rozhodovať o cenzúre tých médií, ktoré sa neriadia názorom vlády).

Dokonca ústava cenzúru ZAKAZUJE! a naopak „garantuje“ slobodu názorov a ich šírenia (čo je poslaním vlády zabezpečiť- sic!).

Legálna je sloboda názoru,ilegálna je cenzúra!

Vláda ČR prešla do ilegality! Najvyšší správny súd ČR je ilegálna organizácia!

Aby som sa vrátil na Slovensko: Lájoš Ódor oznámil, že sa aj slovenská vláda chystá pokračovať v prechode do ilegality….Partizán Lájko (neviem. či z vlastnej iniciatívy, alebo po dohode s ústredným štábom ilegálnej odbojovej skupiny tretieho sektora) oznámil, že sa zavedú poplatky v pohotovostnej zdravotnej starostlivosti… Citujem Prvú hlavu Ústavy SR , čl. 40 „Každý má právo na ochranu zdravia. Na základe zdravotného poistenia majú občania právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť …“

Lájoško, nečítaš po slovensky s porozumením?

Pani Čaputová nedokázala by ste, svojmu nominantovi, vysvetliť text uvedeného článku?

Alebo sa slovenská vláda, tiež, odhodlala k prechodu do ilegality. Rozhoduje ilegálne, v rozpore s Ústavou, podľa ktorej je vymenovaná?

Keďže štát, milí spoluobčania, Vám patrí, mali by ste vedieť, že ste v priestore zákonov a spravodlivosti sami!

Vaša Vláda je v ilegalite!

Volebná prognóza

27.09.2023

Pamflet o derniere zastupiteľskej demokracie. Nedávno doručila „obec“ zoznam kandidátov pre predčasné parlamentné voľby 2023. Akési panoptikum nevoskových figurín. Zarazilo ma množstvo sebaistých „aristokratov“, ktorí sa cítia, že majú právo rozhodovať v mene desaťtisícov svojich slaboduchejších spoluobčanov. Noname kandidáti, vybraní straníckymi šéfmi [...]

Koho voliť?

16.09.2023

S blížiacimi sa voľbami dostávam stále častejšie otázku koho voliť. Pýtajú sa ma aj mladí vysokoškolsky vzdelaní nádejní voliči, bez politickej či ideovej príslušnosti. Chcú pomôcť svojej vlasti (hlbokú krízu Slovenska a zlé vyhliadky vidia aj oni). Nechcú urobiť chybu. O „politike“ nič nevedia, doletela k nim len režimná propaganda a hejty [...]

Prečo nie som liberálom…

04.09.2023

Parafráza na esej K. Čapek „Proč nejsem komunista?“ in. Prítomnost 14.12.1924 Známy český literát tvrdí, že „práchnivejší je krov chudákov, než strechy boháčov“ z čoho odvodzuje odmietanie revolučnej zmeny, lebo „pri akomkoľvek otrase spadne strop na chudákov, nie na boháčov“. Prepáčte, pročkovci, šulcovci, porubjakovci, osobnosti zo [...]

vojna na Ukrajine, Kyjev, rakva

ONLINE: Zdedí mladý Prigožin vagnerovcov? Dlhovať mu má aj Putin

03.10.2023 06:15

Ruské ministerstvo obrany dlhuje Prigožinovmu impériu až 763 miliónov eur, tvrdí ruský telegramový kanál. Dedičom má byť Prigožinov syn Pavel.

Justin Trudeau

Nahnevaná India žiada od Kanady stiahnutie desiatok diplomatov

03.10.2023 06:06

India žiada, aby Kanada najneskôr do 10. októbra stiahla z krajiny asi 40 zo súčasných 60 diplomatov. Uviedol to server The Financial Times.

Andrej Danko, SNS, volebná noc

Najväčších skokanov do parlamentu dostali Matovič a Danko. V SNS profitovali hviezdy dezinfoscény

03.10.2023 06:00

Kandidovať z posledných miest kandidátky už nie je beznádejné. Pokiaľ si zvolíte správnu stranu, môže to byť aj výhoda

ceska utocna puska BREN

České útočné pušky BREN 2 sa budú vyrábať na Ukrajine

03.10.2023 06:00

Česko sa chystá umožniť licenčnú výrobu útočných pušiek BREN 2 na Ukrajine. Informujú o tom ukrajinské médiá s odvolaním na české ministerstvo obrany.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 140167x
Priemerná čítanosť článkov: 2031x

Autor blogu

Kategórie