Založ si blog

Posledné varovanie

Pred tridsiatimi rokmi, ste podviedli verejnosť nádejou lepšieho socializmu a prísľubom životnej úrovne Rakúska a Švajčiarska. V obave, že pokus obnoviť kapitalizmus, s nezamestnanosťou, biedou, úžerou a nespravodlivosťou bude razantne odmietnutý, verejne ste sa zaviazali, že socializmus neodstránite. Konštatujeme, že ste v rozpore s týmto sľubom, zdefraudovali bezplatné zdravotníctvo, školstvo, dostupné bývanie a kvalitné domáce potraviny. Národný majetok a celú krajinu, vrátane prírodných zdrojov ste rozkradli alebo pod cenu darovali cudzím bankám a investorom. Občania Slovenska sú už len nemajetnými žobrákmi vo vlastnej krajine.

Slovensku vládnete pod ochranou a v žolde NATO, USA a Európskej únie. Prejavujete denne svoju nekompetentnosť, nízku intelektuálnu a morálnu úroveň. Nechávate vyvážať veľkú časť zisku. Poskytujete daňové prázdniny a dotujete zahraničné korporácie z verejných prostriedkov. Verejný rozpočet rastie len vo vojenských výdajoch, na dôstojný život, ako ústavný nárok všetkých občanov, obmedzujete výdaje. Republika nevie zabezpečiť základnú zdravotnú a sociálnu starostlivosť, deťom a mládeži poskytuje chabé vzdelanie, dôchodcov odsudzuje na biedne dožitie. Čaká nás ešte druhoradejšie postavenie, nižšie mzdy a ešte podradnejší spotrebný sortiment. Budúce generácie si budú vyberať iba medzi perspektívou utierať zadky dôchodcom na Západe alebo doma súperiť o miesto pri pásoch s cudzincami, ochotnými pracovať za žobrácku mzdu.

Bazárovým výpredajom priemyslu, bánk a rozbitím družstevného poľnohospodárstva ste financovali korumpovanie verejnosti. Minuli ste spoločný majetok, v hodnote viac ako 900 mld. Zadlžili ste svojimi „transformáciami“ Slovensko a budúce generácie ďalšími viac ako 120 mld. Prehajdákali ste obrovské sumy- približne 2 miliónov Eur, na každého obyvateľa Slovenska! Teraz už niet, čo ukradnúť, Vaše dlhy za tri desiatky rokov hlúpeho šafárenia dosiahli skutočne astronomickú výšku. Pre zrozumiteľnú predstavu: na splatenie verejného dlhu by musel každý občan pracovať bez nároku na mzdu, bez jedla a ošatenia, bez bývania a tepla, najmenej 60 rokov. Mediálne a politické svorky alfa samcov prevratu, sú ale stále nadstavené na luxusnú spotrebu a neobmedzený zisk. Tosa nedá uspokojiť len rozkrádaním európskych dotácii. Túžba po drahších autách, väčších rezidenciách doma i v turistických destináciách, či po modernejších jachtách vás smeruje proti záujmom štátu a národa. Likvidujete posledné zvyšky sociálneho štátu. Ústavné právo na dôstojný život ste si privatizovali len pre seba, svoje rodiny a príslušníkov svojich klanov. Z ľudských životov, zdravia, bezpečnosti a vzdelania ste urobili tovar, v plnej kvalite dostupný len zbohatlíkom.

Vydierate verejnosť šírením manipulovaných informácií, strachu z pandémie a vojny, obmedzujete ich nezmyselnými opatreniami a manipulovanými informáciami. Zavliekli ste nás do neželanej vojny, a nasťahovali ste k nám cudzie vojská. Vynucovaním lojality tzv. strednej triedy a reálnou hrozbou biedy pre mladé rodiny, dôchodcov a bežných zamestnancov, sa držíte pri moci a chcete si ju udržať za každú cenu. S politickou aroganciou sa usilujete predísť sociálnym nepokojom zastrašovaním verejnosti a budovaním represívneho totalitného štátneho aparátu. Nasmerovali ste Slovensko do katastrofy zániku a na smrť v biede a nedostatku.

Vaše osobné mocenské ciele a túžba bezohľadného prospechu sú dôvodom rušenia ústavných občianskych práv a ignorovania platného ústavného poriadku. Zviazaním štátu s liberálno- konzervatívnou, buržoáznou ideológiou a antikomunistickou propagandou od základnej školy, až po nočné správy odstraňujete zbytky demokracie. V priamom ohrození našej vlasti, Slovenska, v rozklade morálky, fyzického a duševného zdravia, sociálnej bezpečnosti a budúcnosti detí, v záujme predísť úplnej likvidácii politickej a kultúrnej zvrchovanosti, považujeme za oprávnené pripravovať sa na vyhlásenie občianskej neposlušnosti (Politické práva -čl.32 Ústavy SR)

Iniciatívna skupina Komunisti 2022

V piatok a včera (11. a 12.11.2022) som sa zúčastnil vo Zvolene stretnutia, na ktorom sme sa dohodli, že sa pokúsime pripraviť na jar budúceho roku celoslovenský snem komunistov. Novembrové dni a našu súčasnosť sme spoločne zhodnotili a prosíme, všetkých, ktorí s textom súhlasia, aby nám ho pomohli šíriť a to nielen na sociálnych sieťach, ale aj v tlačenej podobe ako letáky, či plagáty. Veríme v podporu rozumných ľudí a v prítomnosť humanistických ideálov aj v neľahkej dobe, ktorú žijeme.

Paneurópska paródia na zdravý rozum (k oslavám 140. výročia narodenia Jaroslava Haška)

21.03.2023

V dnešnej dobe, keď sa každý cíti byť historickým unikátom, neviem si odpustiť, pochváliť sa, že som členom Haškovej spoločnosti ( J. Hašek, 140. výročie narodenia). Do spoločnosti ma „prijal“ najvýznamnejší český haškológ, Radko Pytlík, v krčme na Štvanici ( priskočné bolo dve pivá, druhé spoločnému priateľovi exulantovi L. Řezníčkovi, a 50 [...]

Plochodrážnici intelektu

13.03.2023

Neustále si kladiem otázku, čo spôsobuje také hlboké generačné nedorozumenie (nielen na Slovensku). Iste svoju relevanciu má aj téza o generačnom subjektivizme (mladí si myslia, že s nimi prichádza „lepší“ svet a starí, že s nimi odchádza…). Nerozumiem napríklad, prečo ma U30 presviedčajú o reálnom socializme, hoci ja som ho – na rozdiel od nich [...]

Február ´48 – Víťazstvo pracujúceho ľudu

19.02.2023

Politické víťazstvo komunistov bolo pred 75 rokmi predovšetkým reakciou na obete vojny a sklamania z predmníchovskej republiky a orientácie ČSR na Západ. Západ nielen zradil (aj) československú pravicu, ale Západ rozpútal a viedol genocídnu vojnu proti slovanským národom. Hoci Nemecko bolo nominálne agresorom, fašistická bola prakticky celá Západná Európa – [...]

Sanduová

Z moldavčiny je rumunčina. Ako to súvisí s Putinovou agresiou?

25.03.2023 18:00

Moldavská prezidentka Maia Sanduová podpísala dekrét o premenovaní štátneho jazyka krajiny z moldavčiny na rumunčinu. Čo na to Moskva a Bukurešť?

Lászlo Sólymos

Sólymos: Ak v septembri neuspejeme, môže to znamenať koniec menšinovej politiky

25.03.2023 17:50

Najbližšie parlamentné voľby budú podľa neho míľnikom pre menšinovú politiku na Slovensku.

Záborská, Majerský

Majerský nechce na kandidátke KDH Záborskej ľudí. Vyhovárať sa je absurdné, reagovala Kresťanská únia

25.03.2023 15:59, aktualizované: 17:30

Uviedol to predseda KDH po sobotnom zasadnutí Celoslovenskej rady.

Nord Stream

t-online: Na mieste explózií plynovodu Nord Stream operovali ruské vojenské lode

25.03.2023 15:40

Podľa webu t-online.de satelitné snímky ukazujú, že v noci 21. septembra vyplávali z ruskej námornej základne v Kaliningrade najmenej tri podozrivé lode.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 116572x
Priemerná čítanosť článkov: 2082x

Autor blogu

Kategórie