Založ si blog

Posledné varovanie

Pred tridsiatimi rokmi, ste podviedli verejnosť nádejou lepšieho socializmu a prísľubom životnej úrovne Rakúska a Švajčiarska. V obave, že pokus obnoviť kapitalizmus, s nezamestnanosťou, biedou, úžerou a nespravodlivosťou bude razantne odmietnutý, verejne ste sa zaviazali, že socializmus neodstránite. Konštatujeme, že ste v rozpore s týmto sľubom, zdefraudovali bezplatné zdravotníctvo, školstvo, dostupné bývanie a kvalitné domáce potraviny. Národný majetok a celú krajinu, vrátane prírodných zdrojov ste rozkradli alebo pod cenu darovali cudzím bankám a investorom. Občania Slovenska sú už len nemajetnými žobrákmi vo vlastnej krajine.

Slovensku vládnete pod ochranou a v žolde NATO, USA a Európskej únie. Prejavujete denne svoju nekompetentnosť, nízku intelektuálnu a morálnu úroveň. Nechávate vyvážať veľkú časť zisku. Poskytujete daňové prázdniny a dotujete zahraničné korporácie z verejných prostriedkov. Verejný rozpočet rastie len vo vojenských výdajoch, na dôstojný život, ako ústavný nárok všetkých občanov, obmedzujete výdaje. Republika nevie zabezpečiť základnú zdravotnú a sociálnu starostlivosť, deťom a mládeži poskytuje chabé vzdelanie, dôchodcov odsudzuje na biedne dožitie. Čaká nás ešte druhoradejšie postavenie, nižšie mzdy a ešte podradnejší spotrebný sortiment. Budúce generácie si budú vyberať iba medzi perspektívou utierať zadky dôchodcom na Západe alebo doma súperiť o miesto pri pásoch s cudzincami, ochotnými pracovať za žobrácku mzdu.

Bazárovým výpredajom priemyslu, bánk a rozbitím družstevného poľnohospodárstva ste financovali korumpovanie verejnosti. Minuli ste spoločný majetok, v hodnote viac ako 900 mld. Zadlžili ste svojimi „transformáciami“ Slovensko a budúce generácie ďalšími viac ako 120 mld. Prehajdákali ste obrovské sumy- približne 2 miliónov Eur, na každého obyvateľa Slovenska! Teraz už niet, čo ukradnúť, Vaše dlhy za tri desiatky rokov hlúpeho šafárenia dosiahli skutočne astronomickú výšku. Pre zrozumiteľnú predstavu: na splatenie verejného dlhu by musel každý občan pracovať bez nároku na mzdu, bez jedla a ošatenia, bez bývania a tepla, najmenej 60 rokov. Mediálne a politické svorky alfa samcov prevratu, sú ale stále nadstavené na luxusnú spotrebu a neobmedzený zisk. Tosa nedá uspokojiť len rozkrádaním európskych dotácii. Túžba po drahších autách, väčších rezidenciách doma i v turistických destináciách, či po modernejších jachtách vás smeruje proti záujmom štátu a národa. Likvidujete posledné zvyšky sociálneho štátu. Ústavné právo na dôstojný život ste si privatizovali len pre seba, svoje rodiny a príslušníkov svojich klanov. Z ľudských životov, zdravia, bezpečnosti a vzdelania ste urobili tovar, v plnej kvalite dostupný len zbohatlíkom.

Vydierate verejnosť šírením manipulovaných informácií, strachu z pandémie a vojny, obmedzujete ich nezmyselnými opatreniami a manipulovanými informáciami. Zavliekli ste nás do neželanej vojny, a nasťahovali ste k nám cudzie vojská. Vynucovaním lojality tzv. strednej triedy a reálnou hrozbou biedy pre mladé rodiny, dôchodcov a bežných zamestnancov, sa držíte pri moci a chcete si ju udržať za každú cenu. S politickou aroganciou sa usilujete predísť sociálnym nepokojom zastrašovaním verejnosti a budovaním represívneho totalitného štátneho aparátu. Nasmerovali ste Slovensko do katastrofy zániku a na smrť v biede a nedostatku.

Vaše osobné mocenské ciele a túžba bezohľadného prospechu sú dôvodom rušenia ústavných občianskych práv a ignorovania platného ústavného poriadku. Zviazaním štátu s liberálno- konzervatívnou, buržoáznou ideológiou a antikomunistickou propagandou od základnej školy, až po nočné správy odstraňujete zbytky demokracie. V priamom ohrození našej vlasti, Slovenska, v rozklade morálky, fyzického a duševného zdravia, sociálnej bezpečnosti a budúcnosti detí, v záujme predísť úplnej likvidácii politickej a kultúrnej zvrchovanosti, považujeme za oprávnené pripravovať sa na vyhlásenie občianskej neposlušnosti (Politické práva -čl.32 Ústavy SR)

Iniciatívna skupina Komunisti 2022

V piatok a včera (11. a 12.11.2022) som sa zúčastnil vo Zvolene stretnutia, na ktorom sme sa dohodli, že sa pokúsime pripraviť na jar budúceho roku celoslovenský snem komunistov. Novembrové dni a našu súčasnosť sme spoločne zhodnotili a prosíme, všetkých, ktorí s textom súhlasia, aby nám ho pomohli šíriť a to nielen na sociálnych sieťach, ale aj v tlačenej podobe ako letáky, či plagáty. Veríme v podporu rozumných ľudí a v prítomnosť humanistických ideálov aj v neľahkej dobe, ktorú žijeme.

Ako sa dajú vyhrať voľby

21.07.2024

Voľby 4.7. 2024 vyhrala Labour Party pod Starmerovým vedením. Ako? Po prvé, prepadom prestíže konzervatívcov (zo 14 miliónov v 2019, na 7 miliónov 2024). Po druhé, vzostupom Reform UK: súkromná spoločnosť s ručením obmedzeným Nigela Farangeho výrazne poskočila a získala o 644 tisíc hlasov viac, ako získala Strana brexitu v roku 2019. Reform UK plc. v týchto [...]

Máme problém!

12.07.2024

Celkom prirodzene sa cítime zaskočení politickým vývojom. Hoci história ponúka veľa paralelných príbehov, súčasné aranžmá, najmä v technologickej oblasti, činí situáciu kruciálnou. V zmäti ekonomických, ideologických, kultúrnych a politických záujmov, sme bezradní. Tento melting pot je sofistikovanou sociologickou stratégiou. Každý, bojuje [...]

Zvolili (a čo zvolí KSČM?)

10.06.2024

Pekný volebný výsledok vo voľbách do Európskeho parlamentu (7.-9.6.2024) je určite úspechom Kateřiny Konečnej. Dominovala nielen „červenými šatami“ ale aj svojou intelektuálnou výbavou v TV debatách (videl som, ako je „Katka cool“ 4.6.2024 na CNN Prima). Vymazala Okamuru aj ČSSD! Úspech sa nedá kritizovať, je však predovšetkým príležitosťou na inšpiráciu a [...]

rusko, explózia, výbuch, dym

Výbuch v mexickej továrni, kde sa vyrába známa značka tequily, usmrtil piatich ľudí

24.07.2024 10:55

Explózia zasiahla štyri nádrže, každú s objemom 219 000 litrov.

Kamala Harrisová

Trump pred rokmi prispel Harrisovej na kampaň, čo urobila? Teraz demokratka vyzbierala závratnú sumu

24.07.2024 10:35

Biden sa stiahol z boja o Biely dom, následne vyjadril podporu Harrisovej, Trumpov volebný tím následne spustil na viceprezidentku útok.

vodná nádrž Bukovec

Vo vodnej nádrži Bukovec našli telo muža nezvestného od pondelka

24.07.2024 10:32

Bližšie okolnosti, za akých došlo k tragickej udalosti, a či pri nej asistoval alkohol sú predmetom vyšetrovania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 175338x
Priemerná čítanosť článkov: 2165x

Autor blogu

Kategórie