Založ si blog

Zvykanie

GG (Global Gouverment), alebo, ako ho nazýva Karol Ondriáš, „Veľký hamburger“, používa rozsiahle inštrumentárium na chov ľudského stáda. Od tradičných, overených postupov, až po sociologické inovácie. V kombinácií s technológiami, dosahujú aparáty „Veľkého hamburgera“ (Pentagon, EK a parlament, miestne vlády, NGO a pod.) vysokú úroveň chovu.

Mimoriadne účinne pôsobí postupné privykanie chovných jedincov. Tzv. salámový postup. Koliesko po koliesku odkrajujú, alebo dávkujú, svoje opatrenia. Pred krátkym časom zarúškovali temer celú populáciu. Postupne vytvorili strach z „nechráneného“ kontaktu, dokonca medzi príbuznými. Postupne štandardizovali „online“ súkromný a pracovný život. Nielen, že sa z medziľudského kontaktu stráca jeho emotívna rovina, ale tieto kontakty sa ľahko monitorujú a vyhodnocujú.  Chovní jedinci sú, s využitím big date (veľké balíky údajov, ktoré definujú algoritmy správania), navigovaní nielen ku komerčnému správaniu. Voľby v USA (a určite aj v iných krajinách) ukazujú, že sa tak dajú „programovať“ aj výsledky volieb, legitimizovať jednotlivci a organizácie.

Aktuálna vojna na Ukrajine nás privyká na násilie a pestuje (rozvíja) stádovité správanie. Húfovanie, vylučovanie „čiernych oviec“ , regulované správanie („na povel“) dokonca umožňuje znižovať kŕmne dávky. „Žerieme“ menej produktov s uhlíkovou stopou, znižuje sa reálna mzda (rozumej spotreba na regeneráciu), ale produktivita rovnomerne rastie. Zamestnanie „lacnejších“ ukrajincov pacifikuje mzdové nároky, a výnosy z chovu (bankové zisky, zisky zbrojárskych firiem, korupčné podiely politických elít, reklamno-mediálnych tímov) rastú desiatkami percent. Porovnateľne s infláciou.

Otváranie „sociálnych nožníc“ (rozdiely medzi bohatými a chudobnými) lepšie znášajú „privyknuté stáda“. Zastavím sa u rizikových jedincov a mladých ľudí. Ponziho schéma motivovaných rozhodnutí  aktívnych jedincov zapája do kolotoču podvodov. Osobný úspech je podmienený úspešným podvodom v sociálnom prostredí aktivistu, ktorý sa je súčasne obeťou aj hnacou silou sociálnej národnej, generačnej alebo individuálnej samovraždy.

Virtuálna realita umožňuje uskutočňovať privykanie bez veľkých materiálových nákladov. Vo svete fiktívnych „realít“ nezáleží na pravde, ale na jej interpretácií. Očití účastníci sa stávajú „svedkami“ len ak ich „svedectvá zodpovedajú korporátnym záujmom a projektom. Tak napríklad ukrajinskí fašisti prestali šmahom „mediálnej“ ruky byť rizikom a rovnakým postupom sa „tlačí do hláv(sudov)“ kapusta s ruskými „zverstvami“. (Vojna naozaj eroduje humanistické hodnoty, ale mediálne vojny z nich robia kŕmnu siláž!)

Kľúčovou otázkou doby je ono Orwellovské: je možné ostať človekom v neľudskom systéme?       

Posledné varovanie

13.11.2022

Pred tridsiatimi rokmi, ste podviedli verejnosť nádejou lepšieho socializmu a prísľubom životnej úrovne Rakúska a Švajčiarska. V obave, že pokus obnoviť kapitalizmus, s nezamestnanosťou, biedou, úžerou a nespravodlivosťou bude razantne odmietnutý, verejne ste sa zaviazali, že socializmus neodstránite. Konštatujeme, že ste v rozpore s týmto sľubom, zdefraudovali bezplatné [...]

Ukradnutá vykradnutá republika

27.10.2022

Závidím Václavovi Havlovi. Svoj list so sťažnosťou na stav verejných záležitostí mohol adresovať Gustávovi Husákovi, rešpektovanému predstaviteľovi Československej socialistickej republiky. Dnes nemám komu adresovať svoje upozornenie, sťažnosť na zjavné porušovanie ústavných princípov, a, Ústavou Slovenskej republiky garantovaných, občianskych práv. V budove [...]

Kapitalizmus s „ľudskou tvárou“ sa nekoná!

12.10.2022

Vlády „kolektívneho Západu“, včítane tej našej, intenzívne riešia problémy, ktoré svojou politikou sami spôsobili. Zaberajú pritom celý mediálny priestor interpretáciami a dezinterpretáciami svojich osobných sporov. (Urazený Sulík, za to, že mu tancujúci katolícki derviši, okolo Matoviča, vyfúkli ministerstvo financií, teraz „cvičí“ svojho neobľúbeného [...]

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

Stoltenberg

NATO nevníma Čínu ako protivníka, sledujeme ale jej rozvoj, povedal Stoltenberg

30.11.2022 16:51

Ministri v Bukurešti hovorili aj o ambicióznom vojenskom a technologickom pláne Pekingu.

Polícia / Policajná páska /

Manželku zabil a rozštvrtil. V prípade brutálnej vraždy z Budče ukončili vyšetrovanie

30.11.2022 15:17

Mužovi hrozí v prípade tohto obzvlášť závažného zločinu vraždy až doživotný trest.

György Gyimesi

VIDEO: Ako Gyimesi učil Pčolinského správne vyslovovať meno György

30.11.2022 14:46

Pčolinský: Dúfam, že som vaše meno vyslovil správne. Gyimesi: Nie, nesprávne. Pčolinský: Prosím, opravte ma.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 103730x
Priemerná čítanosť článkov: 2034x

Autor blogu

Kategórie