Založ si blog

Protokoly pandémických mudrcov

Politická pandémia len podčiarkuje význam (mediálnej/masovej) komunikácie. Mnohí považujú za zakladateľov goebellsovskú nacistickú propagandu, iní Protokoly sionskych mudrcov.

Ja si myslím, že jej korene sú v antike, keď si vládcovia uvedomili, že sa im ľahšie (s menšími nákladmi a vyššími výnosmi) vládne, ak majú vládu podporenú ideologicky.

V Egypte, starom Izraeli či Ríme sa stalo náboženstvo základom štátu a propagandisti (rabíni a kňazi) sa stali predovšetkým propagandistami… Základom propagandy je šírenie takého pohľadu na svet, ktorý používa, selektívne a pozmeňovaním, fakty (skutočnosť) na podoprenie hodnôt režimu.

V pandémii – na úkor autenitických informácií – vládnu sprostredkované informácie: televízie a sociálne siete ( ba dokonca aj vzdelávací systém) .

Z rozvíjajúceho sa stáva dominantné.

Realita je sekundárna, dôležitá je virtuálna realita, vytvorená médiami (veci nie sú také, ako v skutočnosti, ale také, aké ich chcú mať médiá!) Preto režimy a korporácie vynakladajú toľko zdrojov nielen na propagandu, ale aj na kontrapropagandu (odborne sa to nazýva „hybridná hrozba“). Ako huby po daždi (okrem MOM) rastú mediálne agentúry. A menia sa na volebné štáby: predávajú politické funkcie (prebendy- lukratívne miesta verejnej správy, s korupčným „potenciálom“).

Apelovanie na „novinársku česť“ je ako propagovať celibát vo verejnom dome: zamestnankyne (pasákov) živí presný opak, klienti tam chodia z opačných dôvodov.

Celý systém je postavený na promiskuite, a hlasy vyzývajúce k poctivosti sú „neslušné“, sú protirežimné!

(k úvahe ma vyprovokoval M.Albert esejou Matovič potrebuje robotických novinárov plniacich jeho povely in web DAVDVA)

Český hon na Babiša

08.02.2023

Česká televízia a celý mainstream „špekulujú“, čo má urobiť Babiš, po neúspešnej kandidatúre na prezidenta. Unisono masírujú vedenie ANO tézami o vzdaní sa mandátu, či dokonca predsedníctva ANO, neúspešným kandidátom. Motívom a cieľom kampane je lynčovať Babiša, za otvorenie otázky mieru na Ukrajine. Babiš si dovolil, v prezidentskej kampani, otvoriť [...]

Námestie Dr. Gustáva Husáka

09.01.2023

V útorok 10.1.2023 uplynie 110 rokov od narodenia Dr. Gustáva Husáka. Štátnika, ktorý dal Slovensku tvár 20. storočia. Ak by sme hľadali paralely, Ľudovít Štúr vzbudil v 19. storočí slovenský národ, ako antický Prométheus (uhorské orly mu, doteraz, vyďobávajú pečeň…). A Gustáv Husák, ako Perikles, doviedol a viedol Slovensko v 20.storočí, v jeho najlepšom období. [...]

Posledné varovanie

13.11.2022

Pred tridsiatimi rokmi, ste podviedli verejnosť nádejou lepšieho socializmu a prísľubom životnej úrovne Rakúska a Švajčiarska. V obave, že pokus obnoviť kapitalizmus, s nezamestnanosťou, biedou, úžerou a nespravodlivosťou bude razantne odmietnutý, verejne ste sa zaviazali, že socializmus neodstránite. Konštatujeme, že ste v rozpore s týmto sľubom, zdefraudovali bezplatné [...]

Jana Bittó Cigániková, Richard Sulík, SaS, parlament

SaS spustila petíciu proti zákazu nedeľného predaja

09.02.2023 12:33

Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka takéto zákazy výrazne obmedzujú slobodu jednotlivca.

Rastislav Káčer, Igor Matovič, György Gyimesi

Ostrá prestrelka medzi Matovičom a Káčerom. Šéf diplomacie reaguje: Sú to zabávači, netuším, kto je Gyimesi

09.02.2023 12:21

Keď to pred rokom povedal líder Sme rodina Boris Kollár, pre Matoviča to problém nebol.

Macko Martin Generál fekálny fantóm

Priznaním si pokazil život. Po 8 rokoch súd oslobodil Martina Macka z kauzy "fekálny fantóm"

09.02.2023 12:01

Nebolo preukázané, že žalované skutky spáchal obžalovaný, priblížil hovorca verdikt súdu. Prípad fekálnych útokov sa stal v roku 2015.

Káčer

Heger sa v ostrej výmene názorov s Budapešťou a Matovičom zastáva Káčera

09.02.2023 12:00

Poverený premiér Eduard Heger tlmí vášne. Na ceste na summit EÚ sa vyjadril k slovnej prestrelke, ktorú spustil minister zahraničných vecí Rastislav Káčer.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 110458x
Priemerná čítanosť článkov: 2084x

Autor blogu

Kategórie