Založ si blog

Spoločnosť trvale udržateľnej hlúposti?

Z udalostí v novembri 1989 sa pomaly vytráca faktografia. Médiami, tribúnami, ústavmi (okrem tých ktorí liečia psychiatrické prípady, aj tými tzv. “spoločenskovednými“ ) sa šíri propaganda a hoaxy.

Už je jasné, že zopár dobrodruhov s politickými ambíciami, zorganizovalo grandiózny podvod. Nejde o to, že by po opakujúcich sa pokusoch o „lepší socializmus“, nedošla spoločnosti trpezlivosť  s vládou jednej strany. Tzv. Nežná revolúcia však spoločnosť posunula z dažďa pod odkvap!

V komunistickej strane bola na spadnutie generačná výmena. Odchádzala generácia osemašesťdesiatnikov (normalizátorov i normalizovaných…). No ospalé zmeny dobový víchor roztrhal na cucky…

Aj opozícia podriemkavala na zahraničných diétach. Početnejší-český disent sa prepadal do útrob alkoholického a drogového postkulturalizmu a trosky slovenského katolíckeho (jezuitského?) sťažka dýchali cestou dolu kopcom…

Infúziu nadšenia disentu poskytla Gorbačovovská prestrojka: unavená spoločnosť sa dala nachytať na koncept konca studenej vojny a konzumnej „spoločnej Európy“. Ďalší vývoj odhalil kontúry mediálneho projektu CIA. Mentálne a intelektuálne vyčerpané sovietske politbyro naletelo na sľuby euroatlantického Západu. Bez akýchkoľvek garancií západné záväzky a sľuby expirovali v okamihu, keď sa ZSSR rozpadol.

 V spoločnej Európe sa „nenašlo“ miesto pre Rusko a aktuálne si v USA a Londýne už parcelujú Ukrajinu a aj historické územie Ruska.

Koniec studenej vojny dohodou sa nekonal a Západ kolonizoval postsocialistické, postsovietske krajiny.

Provinčné vlády rozparcelovaných, kedysi prosperujúcich štátov dostali do léna miestni renegáti. Českí sa zhliadli v protektorátnom koncepte 17. spolkovej krajiny štvrtej ríše, maďarskí sa systematicky usilujú o revíziu Trianonu, s Pilsudského snami, pokračuje Poľsko v ukájaní sa  Veľkopolskom, pod krídlami USA.

Naši slovenskí babráci, okrem drobných krádeží, nemajú žiadnu politickú predstavu. Prostituujú peripétiami začiatku 21.storočia. Bez morálnych zábran, potešia každého záujemcu o zabudnutý kus Európy. Naposledy, v blízkovýchodnom konflikte, sa všetky parlamentné strany a média (s výnimkou SNS?) preukázali svojimi väzbami na sionistické štruktúry.

Horšie  však je, že rozkradli a zničili za tri desiatky rokov, prosperujúcu ekonomiku. Prežrali, štyridsaťročím socializmu, vybudovaný priemysel, funkčné poľnohospodárstvo, odovzdali banky a infraštruktúru zahraničný investorom. Výpočet strát je dlhý: nerastné bohatstvo, voda, pôda… Zdevastovali sociálnu štruktúru, verejnú morálku a národnú svojbytnosť. Na nezmyselné projekty a s nimi spojenú korupciu zadĺžili našu budúcnosť.

Z dažďa o pod odkvap sa klientelizmus, korupcia, oportunizmus stali dominantnými prejavmi verejnej správy. Kľúčovým problémom sa pre režim stáva nedostatok zdrojov na zabezpečenie vzdelávania, zdravotnej starostlivosti, sociálnej a verejnej bezpečnosti. To, čo zdedili, financovali z výpredaja národného majetku a úverov. Teraz sa tieto príjmy minuli… Súkromný sektor, ktorý si privatizuje zisky a socializuje straty za pomoci médií a lobistov, neposkytuje dostatok rozpočtových zdrojov. Pandemické experimenty, vojenská angažovanosť na cudzích bojiskách, hlúpa enviromentálná politika EÚ, inflácia z nezodpovednej monetárnej politiky posunuli krízu do katastrofy. Miestni trafikanti sa snažia zahladiť stopy a uniknúť zo zodpovednosti za kolaborantskú politiku rozdelením spoločnosti, vytváraním generačného, sociálneho a kultúrneho konfliktu. Obávam sa, že na konci ich plánu je pozametanie stôp vojnovým dobrodružstvom!

Nie je otázkou, či si ľudia uvedomia podstatu novembrového podvodu. Otázkou je len kedy to bude a ako sa s týmto poznaním vysporiadajú…       

Shylockova tlupa už začala lúpežné nájazdy na dôchodcov!

07.11.2023

Minister E. Tomáš s Braňom Ondrušom rušia rodičovské príspevky (vo výške 1,5% vymeriavacieho základu). Kamuflujú lúpež peňazí pre dôchodcov, „nahradením 2% alokáciou“ z daní detí !!! Vecne, ide o praktické zrušenie rodičovského príspevku. Pokiaľ predpokladáme, že skoro každé dieťa má dvoch rodičov (ak nejde o detí „zo skúmavky“), potom [...]

Jej Eminencia Zuzana Posledná namydlila schody,

19.10.2023

Kto sa na nich šmykne uvidíme. V prezidentskom paláci sa na Slovensku po niekoľkých rokoch „progresívnej“ politiky, stala z občianskej aktivistky- princeznej kráľovna (z Božej vôle alebo z vôle deepstatu?). Jej Eminencia Zuzana Čaputová I. (alebo posledná?). Jej vrchnostenské rozhodnutie nevymenovať Rudolfa Huliaka za ministra životného prostredia [...]

Volebná prognóza

27.09.2023

Pamflet o derniere zastupiteľskej demokracie. Nedávno doručila „obec“ zoznam kandidátov pre predčasné parlamentné voľby 2023. Akési panoptikum nevoskových figurín. Zarazilo ma množstvo sebaistých „aristokratov“, ktorí sa cítia, že majú právo rozhodovať v mene desaťtisícov svojich slaboduchejších spoluobčanov. Noname kandidáti, vybraní straníckymi šéfmi [...]

veľká mača, dom, ján kuciak, martina kušnírová

Muž posprejoval múrik plota domu, kde žil zavraždený novinár Kuciak

28.11.2023 16:43

Mužovi hrozí strata slobody až na jeden rok.

Ruženec / Cirkev / Náboženstvo /

Úrady môžu zamestnancom zakázať nosiť náboženské symboly. Rozhodol Súdny dvor EÚ

28.11.2023 16:38

Úrady vo všetkých členských štátoch Európskej únie môžu svojim zamestnancom zakázať nosenie viditeľných náboženských symbolov.

Tomáš Taraba

Opozícia žiada mimoriadny výbor k zámerom Tarabu v envirorezorte

28.11.2023 16:29

Podľa Stohlovej z PS z ministerstva zaznievajú strašidelné stanoviská, ktoré sú v priamom rozpore s myšlienkou ochrany prírody.

Izrael, Palestína, Hamas, Pásmo Gazy

Prvé vážne porušenie prímeria. Izraelskí vojaci utrpeli zranenia pri útoku v Gaze. Hamas tvrdí opak

28.11.2023 16:03

Hamas tvrdí, že bude dodržiavať pokoj zbraní, kým ho "bude dodržiavať nepriateľ".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 149315x
Priemerná čítanosť článkov: 2074x

Autor blogu

Kategórie