Založ si blog

Prečo nie som liberálom…

Parafráza na esej K. Čapek „Proč nejsem komunista?“ in. Prítomnost 14.12.1924

Známy český literát tvrdí, že „práchnivejší je krov chudákov, než strechy boháčov“ z čoho odvodzuje odmietanie revolučnej zmeny, lebo „pri akomkoľvek otrase spadne strop na chudákov, nie na boháčov“.  

 Prepáčte, pročkovci, šulcovci, porubjakovci, osobnosti zo skysnutej smotánky TV Markíza.  Nemôžem byť vašim liberálom, lebo ste nielen zvalili strop na chudákov, ešte im aj po hlavách skáčete! Nehanebne míňate peniaze zo spoločného rozpočtu na svoje „performance“. Peniaze na jedno teplé jedlo pre niekoľko sto detí ste darovali agentúre, ktorá im škvŕkanie v žalúdku chce zahnať dúhovou a ukrajinskou vlajkou…

Nemôžem byť a nebudem liberálom, ktorý sa pri svojej kávičke a „čiare“ v bratislavskej kaviarni  zabáva dekapitáciou medzivojnového predsedu Matice slovenskej, ktorej meno nesie Divadlo P.O. Hviezdoslava! Lebo Bratislava je ešte stále hlavným mestom Slovenska, ktoré Hviezdoslav ťahal spod slamených striech.

Chcete a nekompromisne si presadzujete slobodu pre exhibície, bezohľadne tancujete na potápajúcom sa slovenskom Titaniku. Nemáte strach o peniaze, futrujú vás súkromní sponzori, tretí sektor alokujúci nórske a európske fondy, aj peniaze izraelsko-amerických filantropov. Chválite sa trofejami Vašich provokácií. Možno si natáčate aj túto demonštráciu Vašich oponentov, aby ste mali argumenty efektivity Vašej škandalizácie „tejto krajiny“, ako nazývate región, ktorý pod ukrajinskou a dúhovou zástavou bezohľadne drancujete.

Mesiac pred voľbami, Vaša provokácia „vizuál sezóny“ má politický rozmer. Nehanebne vŕšite medzi ľudí, rodičov a deti generačnú hradbu. Zlatej bratislavskej mládeži pri tom úspešne tajíte, že ste prežrali všetko, čo minulé generácie vytvorili a zadlžili ste aj ich na celý život. Búrate PKO, Dom kultúry, rozostavanú nemocnicu, jazvíte Bratislavu Vašou dekadentnou kultúrou a posluhujete nenásytným privátnym zlodejom. Fandíte si, že päťsto mostov, ktoré hrozia pádom, vystužíte namaľovaním cyklotrás. Ešteže sa staráte o medvede a staviate pre nich „biokoridory“. Veríte, že zvolení progresívci vyždímajú ešte toľko zo Slovenska, aby ste mali na svoje workshopy.

Kedysi boli umelci a aj liberáli hlasom národa, dnes sú jeho hanbou!

Oportunisti vedia, že sa oplatí podľa hesla „koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj!“ podlízať sa cudzím okupantom, drábom v montovniach, aj menežérom cudzích bánk, koncernov a obchodných reťazcov, ktorí Vám odsypávajú zo svojich lupov drobné na Vaše „kreatívne, bulvárne excesy“.

 To je Vaša sloboda: lízať čižmy svojich pasákov!

Dúfam, že ukážete svoje trofeje svojim rodičom (deťom asi nie, genderovo „bezdetní“ ich ukázať nemôžete). Dúfam, že sa medzi nimi nájdu takí, ktorí vám do očí povedia, aká je to hlúposť píliť konár na ktorom aj vy sedíte.

Volebná prognóza

27.09.2023

Pamflet o derniere zastupiteľskej demokracie. Nedávno doručila „obec“ zoznam kandidátov pre predčasné parlamentné voľby 2023. Akési panoptikum nevoskových figurín. Zarazilo ma množstvo sebaistých „aristokratov“, ktorí sa cítia, že majú právo rozhodovať v mene desaťtisícov svojich slaboduchejších spoluobčanov. Noname kandidáti, vybraní straníckymi šéfmi [...]

Koho voliť?

16.09.2023

S blížiacimi sa voľbami dostávam stále častejšie otázku koho voliť. Pýtajú sa ma aj mladí vysokoškolsky vzdelaní nádejní voliči, bez politickej či ideovej príslušnosti. Chcú pomôcť svojej vlasti (hlbokú krízu Slovenska a zlé vyhliadky vidia aj oni). Nechcú urobiť chybu. O „politike“ nič nevedia, doletela k nim len režimná propaganda a hejty [...]

Ľavicoví voliči – elektorát na leasing?

19.08.2023

Po prevrate v roku 1989, ostala veľká časť občanov bez politickej reprezentácie. Nevítali nové pomery, novú elitu, ktorej politickým heslom bolo: „dosť bolo diktatúry proletariátu!“. Netešili sa na zmeny, o ktorých ani noví lídri nič nevedeli. Netúžili po západnom entertainmente, a pravom kaviári s originálnym francúzskym šampusom. (Neviem si ani [...]

vojna na Ukrajine, Kyjev, rakva

ONLINE: Zdedí mladý Prigožin vagnerovcov? Dlhovať mu má aj Putin

03.10.2023 06:15

Ruské ministerstvo obrany dlhuje Prigožinovmu impériu až 763 miliónov eur, tvrdí ruský telegramový kanál. Dedičom má byť Prigožinov syn Pavel.

Justin Trudeau

Nahnevaná India žiada od Kanady stiahnutie desiatok diplomatov

03.10.2023 06:06

India žiada, aby Kanada najneskôr do 10. októbra stiahla z krajiny asi 40 zo súčasných 60 diplomatov. Uviedol to server The Financial Times.

Andrej Danko, SNS, volebná noc

Najväčších skokanov do parlamentu dostali Matovič a Danko. V SNS profitovali hviezdy dezinfoscény

03.10.2023 06:00

Kandidovať z posledných miest kandidátky už nie je beznádejné. Pokiaľ si zvolíte správnu stranu, môže to byť aj výhoda

ceska utocna puska BREN

České útočné pušky BREN 2 sa budú vyrábať na Ukrajine

03.10.2023 06:00

Česko sa chystá umožniť licenčnú výrobu útočných pušiek BREN 2 na Ukrajine. Informujú o tom ukrajinské médiá s odvolaním na české ministerstvo obrany.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 140165x
Priemerná čítanosť článkov: 2031x

Autor blogu

Kategórie