Založ si blog

Prečo nie som liberálom…

Parafráza na esej K. Čapek „Proč nejsem komunista?“ in. Prítomnost 14.12.1924

Známy český literát tvrdí, že „práchnivejší je krov chudákov, než strechy boháčov“ z čoho odvodzuje odmietanie revolučnej zmeny, lebo „pri akomkoľvek otrase spadne strop na chudákov, nie na boháčov“.  

 Prepáčte, pročkovci, šulcovci, porubjakovci, osobnosti zo skysnutej smotánky TV Markíza.  Nemôžem byť vašim liberálom, lebo ste nielen zvalili strop na chudákov, ešte im aj po hlavách skáčete! Nehanebne míňate peniaze zo spoločného rozpočtu na svoje „performance“. Peniaze na jedno teplé jedlo pre niekoľko sto detí ste darovali agentúre, ktorá im škvŕkanie v žalúdku chce zahnať dúhovou a ukrajinskou vlajkou…

Nemôžem byť a nebudem liberálom, ktorý sa pri svojej kávičke a „čiare“ v bratislavskej kaviarni  zabáva dekapitáciou medzivojnového predsedu Matice slovenskej, ktorej meno nesie Divadlo P.O. Hviezdoslava! Lebo Bratislava je ešte stále hlavným mestom Slovenska, ktoré Hviezdoslav ťahal spod slamených striech.

Chcete a nekompromisne si presadzujete slobodu pre exhibície, bezohľadne tancujete na potápajúcom sa slovenskom Titaniku. Nemáte strach o peniaze, futrujú vás súkromní sponzori, tretí sektor alokujúci nórske a európske fondy, aj peniaze izraelsko-amerických filantropov. Chválite sa trofejami Vašich provokácií. Možno si natáčate aj túto demonštráciu Vašich oponentov, aby ste mali argumenty efektivity Vašej škandalizácie „tejto krajiny“, ako nazývate región, ktorý pod ukrajinskou a dúhovou zástavou bezohľadne drancujete.

Mesiac pred voľbami, Vaša provokácia „vizuál sezóny“ má politický rozmer. Nehanebne vŕšite medzi ľudí, rodičov a deti generačnú hradbu. Zlatej bratislavskej mládeži pri tom úspešne tajíte, že ste prežrali všetko, čo minulé generácie vytvorili a zadlžili ste aj ich na celý život. Búrate PKO, Dom kultúry, rozostavanú nemocnicu, jazvíte Bratislavu Vašou dekadentnou kultúrou a posluhujete nenásytným privátnym zlodejom. Fandíte si, že päťsto mostov, ktoré hrozia pádom, vystužíte namaľovaním cyklotrás. Ešteže sa staráte o medvede a staviate pre nich „biokoridory“. Veríte, že zvolení progresívci vyždímajú ešte toľko zo Slovenska, aby ste mali na svoje workshopy.

Kedysi boli umelci a aj liberáli hlasom národa, dnes sú jeho hanbou!

Oportunisti vedia, že sa oplatí podľa hesla „koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj!“ podlízať sa cudzím okupantom, drábom v montovniach, aj menežérom cudzích bánk, koncernov a obchodných reťazcov, ktorí Vám odsypávajú zo svojich lupov drobné na Vaše „kreatívne, bulvárne excesy“.

 To je Vaša sloboda: lízať čižmy svojich pasákov!

Dúfam, že ukážete svoje trofeje svojim rodičom (deťom asi nie, genderovo „bezdetní“ ich ukázať nemôžete). Dúfam, že sa medzi nimi nájdu takí, ktorí vám do očí povedia, aká je to hlúposť píliť konár na ktorom aj vy sedíte.

Ako sa dajú vyhrať voľby

21.07.2024

Voľby 4.7. 2024 vyhrala Labour Party pod Starmerovým vedením. Ako? Po prvé, prepadom prestíže konzervatívcov (zo 14 miliónov v 2019, na 7 miliónov 2024). Po druhé, vzostupom Reform UK: súkromná spoločnosť s ručením obmedzeným Nigela Farangeho výrazne poskočila a získala o 644 tisíc hlasov viac, ako získala Strana brexitu v roku 2019. Reform UK plc. v týchto [...]

Máme problém!

12.07.2024

Celkom prirodzene sa cítime zaskočení politickým vývojom. Hoci história ponúka veľa paralelných príbehov, súčasné aranžmá, najmä v technologickej oblasti, činí situáciu kruciálnou. V zmäti ekonomických, ideologických, kultúrnych a politických záujmov, sme bezradní. Tento melting pot je sofistikovanou sociologickou stratégiou. Každý, bojuje [...]

Zvolili (a čo zvolí KSČM?)

10.06.2024

Pekný volebný výsledok vo voľbách do Európskeho parlamentu (7.-9.6.2024) je určite úspechom Kateřiny Konečnej. Dominovala nielen „červenými šatami“ ale aj svojou intelektuálnou výbavou v TV debatách (videl som, ako je „Katka cool“ 4.6.2024 na CNN Prima). Vymazala Okamuru aj ČSSD! Úspech sa nedá kritizovať, je však predovšetkým príležitosťou na inšpiráciu a [...]

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 175342x
Priemerná čítanosť článkov: 2165x

Autor blogu

Kategórie