Založ si blog

Ako kypí arogancia.

Vo štvrtok večer,  sme sa mali nechať jednou komerčnou televíziou dovzdelať ministrom obrany J. Naďom a predsedom SNS A. Dankom o tom, čo sa deje na Ukrajine. Pod taktovkou moderátorky Krescanko Dibákovej. 

A namiesto toho kypela na obrazovke arogancia, nielen  „íbermenša“ s modrou knižkou, ale sebastredne excelovala moderátorka.

V inej kauze som zaregistroval, vcelku akceptovateľné vyjadrenie, riaditeľa TA3 M. Gučíka, že moderátor má klásť otázky, a nie prezentovať vlastné politické postoje…

Kto videl včerajšiu reláciu, iste bude čakať, či aj CEO JOJ má rovnaký názor, ako pán Gučík.

To, čo predvádzala moderátorka  z Lipšicovho stáda, bolo ďaleko za hranou všetkého, čo súčasná pokleslá mainstreamová publicistika bežne v propagande prezentuje. Nielen z hľadiska televíznej publicistiky, ale aj elementárnej slušnosti. Ak by arogancia tuhla pri izbovej teplote, signál Jojky by nedoletel, ani po dvere štúdia.

Najprv sa moderátorka naviezla do SMERu a Ľ. Blahu. Vysvetlila publiku, že nebude SMER rozhodovať o tom, kto bude vystupovať v Jojke. Uplatňovanie zvrchovanosti prozápadnej žurnalistiky nad zdravým rozumom a princípmi slušnosti? Alebo iba arogancia hlúposti?

SMER získal, a teda zastupuje, približne 650 tisíc voličov a sám Ľ. Blaha preukázateľne získal vyše 60 000 preferenčných hlasov. „Novinárka“, niečím a niekým neznámym pomazaná,  sa  však cíti byť nadradená nad práva štvrtiny voličov a oprávnená na ich vymazanie z politickej mapy Slovenska.

Prezentácia žurnalistickej hlúposti koncertovala ďalej pri pokusoch lynčovať A. Danka. Nútila ho „poslúchať“, na základe vďačnosti, že ho „vybrala“, ako náhradu za „nevhodného“ Blahu. Predseda SNS nie je žiaden mediálny matador, ale nechutné útoky moderátorky rezolútne odmietal. A keďže „nezobal z ruky“ moderátorka mu nielen skákala do reči, presadzovala svoje videnie, ale permanentne sa snažila donútiť Danka k vyhláseniam, ktoré mu predformulovala.

Za vrchol žurnalistickej dekadencie považujem fakt, že túto urážlivú inscenáciu arogancie, považovala autorka za svoj úspech. Reláciu totiž nakrúcali vopred (vraj cez deň má Naď lepšiu pohodu) a prezentovali až o 21.45… (mohli, radšej, dať reklamný blok na matrace, alebo, aby sa vyhli narážkam na vzťah Dibáková-Grendel, na nejaké hrnce…)

Naozaj v Jojke, túto žumpu provincionálnej propagandy, považovali za „úspech“?

Paneurópska paródia na zdravý rozum (k oslavám 140. výročia narodenia Jaroslava Haška)

21.03.2023

V dnešnej dobe, keď sa každý cíti byť historickým unikátom, neviem si odpustiť, pochváliť sa, že som členom Haškovej spoločnosti ( J. Hašek, 140. výročie narodenia). Do spoločnosti ma „prijal“ najvýznamnejší český haškológ, Radko Pytlík, v krčme na Štvanici ( priskočné bolo dve pivá, druhé spoločnému priateľovi exulantovi L. Řezníčkovi, a 50 [...]

Plochodrážnici intelektu

13.03.2023

Neustále si kladiem otázku, čo spôsobuje také hlboké generačné nedorozumenie (nielen na Slovensku). Iste svoju relevanciu má aj téza o generačnom subjektivizme (mladí si myslia, že s nimi prichádza „lepší“ svet a starí, že s nimi odchádza…). Nerozumiem napríklad, prečo ma U30 presviedčajú o reálnom socializme, hoci ja som ho – na rozdiel od nich [...]

Február ´48 – Víťazstvo pracujúceho ľudu

19.02.2023

Politické víťazstvo komunistov bolo pred 75 rokmi predovšetkým reakciou na obete vojny a sklamania z predmníchovskej republiky a orientácie ČSR na Západ. Západ nielen zradil (aj) československú pravicu, ale Západ rozpútal a viedol genocídnu vojnu proti slovanským národom. Hoci Nemecko bolo nominálne agresorom, fašistická bola prakticky celá Západná Európa – [...]

Rumunsko nemocnica požiar obete

Požiare v hoteli a nemocnici v Istanbule si vyžiadali niekoľko mŕtvych

24.03.2023 13:40

Evakuovať museli 109 pacientov, vrátane 15 z jednotiek intenzívnej starostlivosti.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Sloboda sa stala opäť ohrozenou hodnotou

24.03.2023 13:19

Vojna za hranicami a inflácia sú podľa prezidentky zdrojom obáv a neistoty.

Zrejme psychicky chorý muž v Kolíne na letisku autom úmyselne vbehol do ľudí

24.03.2023 12:59, aktualizované: 13:19

Muž kládol pri zatýkaní odpor, zranenia utrpeli dvaja policajti.

Dzurinda

Modrí zatiaľ vyzbierali vyše 5000 podpisov na vznik strany

24.03.2023 12:51

Začiatkom marca Dzurinda priblížil, že chcú byť stredopravou stranou konzervatívno-liberálneho typu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 116490x
Priemerná čítanosť článkov: 2080x

Autor blogu

Kategórie