Založ si blog

Ponúkam pomoc americkej veľvyslankyni

V súvislosti s kritikou Bidenovej administratívy, že plány na evakuáciu afganských kolaborantov začala až 24 hodín pred obsadením Kábulu, ponúkam pani veľvyslankyni pomoc pri zostavovaní zoznamov a príprave evakuácie slovenských kolaborantov. Vedie ma k tomu záujem, aby sa evakuácia zbytočne nezdržiavala. Po chybách americkej administratívy pri odvoze pozostalej čeliadky z Afganistanu, by sa nečinnosť USA mohla negatívne odraziť na pasivite amerických agentov v slovenskej politike. S vážnymi následkami pri presadzovaní amerických záujmov, najmä teraz pri rozmiestňovaní amerických vojsk na Slovensku. Nedajú sa vylúčiť ani chaotické reakcie niektorých ústavných činiteľov, ako bol nezmyselný prejav prezidentky v RTVS. Ministra  Naďa by určite ukľudnilo ubezpečenie, že pri úteku zo Slovenska, nebude na prenajatých letískách dlho, a s obavami, čakať na „odbavenie“. Je mi ľúto, že jeho nervozitu ste nerozptýlili včas, a pri aktuálnej, narýchlo organizovanej, návšteve v USA, prejavuje známky paniky. Zoznamy kolaborantov ešte nie sú hotové, no upokojte ich, prosím, odkazom na Vašu súčinnosť a ústretovosť pri zabezpečovaní náhradného ubytovania. Minister Sulík má predsa už k dispozícií ranč v Austrálii, exminister Rudolf Zajac na Flóride, Radičová s Dzurindom sa môžu tešiť na využívanie zázemia I. Miklóša.

Myslím, že veľká časť slovenskej verejnosti je pripravená poskytnúť pomoc Veľvyslanectvu USA pri zostavovaní zoznamov našich kolaborantov. Obávame sa, aby si USA nezabudli odviezť popri „celebritách“, ako sú Lipšic, Čaputová, Naď, Korčok, Valášek a ich rodinných príslušníkov, aj menej významných kolaborantov. Nepochybujem, že pani Kobzová, poradkyňa prezidentky a manželka pána Valáška, s ktorou sa tak rada prechádzate, iste poletí s manželom. Ako iste viete, mnohí novinári, verne slúžiaci Vašim záujmom, to šťastie prechádzať sa v Grassalkovičovej záhrade s Vami osobne nemajú,  a naša pomoc pri zaraďovaní do zoznamu kolaborantov  im pomôže k emigračnej istote.

Nebudem tajiť, že vývoz kolaborantov s USA  by značne prospel aj Slovenskej republike a mohol by byť aj formou slávnostného ukončenia prenájmu letíšť v Kuchyni a na Sliači.

Vaši kolaboranti si to, z Vášho pohľadu iste, zaslúžia a náklady na presídlenie si už odpracovali. Pre Slovensko by tento krok znamenal aj úľavu na všeobecných a ľudových súdoch, keďže by nemuseli viesť procesy s vlastizradcami a mohli by sa venovať obnove právneho štátu.

Svojim príspevkom ku kompletnosti zoznamu sa budeme snažiť tiež vyhnúť tomu, aby Vaši „zabudnutí“ agenti, naďalej obmedzovali suverenitu  Slovenskej republiky. Ide najmä o novinárov, ktorých ste si vyškolili. Iste ste vyžadovali pri kurzoch a štipendiách aj znalosť angličtiny (niektorí boli na Vašich stážach pridlho, a už slovenčinu iba komolia). Títo sa môžu uplatniť vo vašich enklávach, napr. na Quantanáme, ostrove Guam, v Portoriku, v Tel Avive či na Haity alebo v miestnych periodikách na iných atraktívnych miestach Vášho impéria.

Dúfam, že naša ústretovosť sa stretne s pochopením a ponúknutú pomoc využijete, aby sa neopakoval taký chaos, ako ste spôsobili v Kábule.  

Paneurópska paródia na zdravý rozum (k oslavám 140. výročia narodenia Jaroslava Haška)

21.03.2023

V dnešnej dobe, keď sa každý cíti byť historickým unikátom, neviem si odpustiť, pochváliť sa, že som členom Haškovej spoločnosti ( J. Hašek, 140. výročie narodenia). Do spoločnosti ma „prijal“ najvýznamnejší český haškológ, Radko Pytlík, v krčme na Štvanici ( priskočné bolo dve pivá, druhé spoločnému priateľovi exulantovi L. Řezníčkovi, a 50 [...]

Plochodrážnici intelektu

13.03.2023

Neustále si kladiem otázku, čo spôsobuje také hlboké generačné nedorozumenie (nielen na Slovensku). Iste svoju relevanciu má aj téza o generačnom subjektivizme (mladí si myslia, že s nimi prichádza „lepší“ svet a starí, že s nimi odchádza…). Nerozumiem napríklad, prečo ma U30 presviedčajú o reálnom socializme, hoci ja som ho – na rozdiel od nich [...]

Február ´48 – Víťazstvo pracujúceho ľudu

19.02.2023

Politické víťazstvo komunistov bolo pred 75 rokmi predovšetkým reakciou na obete vojny a sklamania z predmníchovskej republiky a orientácie ČSR na Západ. Západ nielen zradil (aj) československú pravicu, ale Západ rozpútal a viedol genocídnu vojnu proti slovanským národom. Hoci Nemecko bolo nominálne agresorom, fašistická bola prakticky celá Západná Európa – [...]

lesný požiar

Je len marec, v Európe už horia lesy. V Španielsku evakuovali stovky ľudí

24.03.2023 12:34

Do hasenia požiaru nasadili asi 20 vrtuľníkov a lietadiel.

ÚPN, archív

ÚPN požiadal prokuratúru o spis k zásahu voči účastníkom Sviečkovej manifestácie

24.03.2023 12:31

Ústav pamäti národa priblížil, že Generálna prokuratúra mu doteraz neposkytla vyšetrovací spis v plnom rozsahu.

nehoda

Pri dopravnej nehode v Hongkongu sa zranilo 70 ľudí

24.03.2023 11:39

Deväť ľudí malo zranenia vážnejšie.

Credit Suisse, UBS

Padli banky. Heger vysvetľuje, či sa Slováci majú obávať o vklady

24.03.2023 11:03

V USA zbankrotovala banka Silicon Valley Bank, vo Švajčiarsku zase Credit Suisse preberie finančný dom UBS. Mali by sa Slováci obávať o vklady?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 116476x
Priemerná čítanosť článkov: 2080x

Autor blogu

Kategórie