Založ si blog

Európu obchádza strašidlo pandémie a vojny…

V každodennej tortúre spravodajských relácií sa uchádza veľa pozornosti psím kúskom magistra Matoviča, či módnym kreáciám a tlačovkám amerických bábok v prezidentskom paláci, na zamini či v parlamente. Špekulácie na tému obnoveného ministrovania gorilami poznačeného ministra sociálnych vecí, by asi boli iba „bayerkou“ (pre tých, čo boli ušetrení detstva v bielych podkolienkach a kindermedchen, bayerka je základná výuka hry na klavír…) Naši miestni kolaboranti zlepení dohromady 7 miliardami európskych financií našli stratenú harmóniu svojich čiernych duší. Len tak ľahko ich nič od veľkého válova neodoženie… Ani vlastná hlúposť (najprv sa vyhrážajú Matovičovi zúčtovaním avantúry so Sputnikom a vzápätí sa rozčuľujú, že ide do Pešti a Moskvy pozametať stopy).

Vráťme sa však k bubákom, čo strašia európskych politikov. Ako každá viróza, aj tá covidová, sa v prichádzajúcej jari pomaly zmierňuje ( o pár dní budeme oblažení sebachválou „novej“ vlády starých tvárí). Udržať vakcinačný biznis bude stále väčšia námaha. Zrejme strednú triedu zauzdia „zelenými europasmi“. Letné dovolenky v Grécku a Španielsku pomôžu vakcinačným plánom, ostro sledovaným globálnymi inštitúciami.

Decimácia seniorov (v boji nepoužiteľné rímske légie nielen rozpustili, ale každého desiateho legionára popravili – odtiaľ pojem decimácia) bude pokračovať. Kto prežil zdevastované zdravotníctvo bude vystavený inflácii. Miliardy rozdané „podnikateľom“, miliardy Európskeho fondu obnovy, miliardy emitované Európskou centrálnou bankou nie sú milodarom z Bruselu. Okrem diabolského plánu uškrtiť národné vlády dlhovou slučkou, vykľulo sa šidlo z vreca: Budú európske dane! Zaplatia ich, ako každé dane pracujúci. (Možno si niektoré osamelé mamičky až vtedy uvedomia, že pri kúpe sunaru prispievajú – najmenej sumou zaplatenej DPH- „úbohým“ krčmárom a „umelcom“ na ich dovolenky na Zanzibare a Maledivách…)

No nielen vygumovanie „národných vlád“, ale najmä korbáč inflácie, dopadne na chrbty seniorov. Aj tak úbohé dôchodky stratia hodnotu, rovnako, ako úspory na staré kolená…Reset civilizácie počíta so zelenou ekonomikou, rozumej drahšou dopravou. Teda s drahšou spotrebou. Spomedzi kameňov mohutného finančného mlyna (zhora rast cien potravín a energií a zdola inflačne znehodnotené úspory) neuniknú ani zdatní seniori. A mladú generáciu potešia, že prežije. Hospodárska kríza aj ich však rýchlo doženie a popostrčí do mlynice… Ak dosť rýchlo nezostárnu, depresia služieb a výroby, z nich urobí nadbytočnú ekonomickú záťaž schudobnelého štátu.

A okúsia resetovej medecíny…

Ako sa vyhnúť, v takomto prípade revolte? Ak nepostačí pandemický strach, v rukáve je vojna s Ruskom. Gauneri typu Klusa už ohýbajú pravdu: z bezprecendentného napadnutia Osetska počas olympiády Sakašviliho tlupami urobil v TA3 napadnutie Gruzie Ruskom!?!

Pokus zopakovať to v Novorusku môže mať pre nás veľmi vážne následky. Vojna v susedstve, šialený strach transatlantických kolaborantov môžu nielen odstrašiť revoltujúcich, ale priamo viesť k zániku Slovenska. Juh a východ Slovenska môžu spadnúť do kyjevsko-moskovskej sféry a západ so severom si rozdelia pražskí a varšavskí transatlantickí kolaboranti.

Ale ako povedal slepec, šliapnuci do exkremetu: „uvidíme…“

Český hon na Babiša

08.02.2023

Česká televízia a celý mainstream „špekulujú“, čo má urobiť Babiš, po neúspešnej kandidatúre na prezidenta. Unisono masírujú vedenie ANO tézami o vzdaní sa mandátu, či dokonca predsedníctva ANO, neúspešným kandidátom. Motívom a cieľom kampane je lynčovať Babiša, za otvorenie otázky mieru na Ukrajine. Babiš si dovolil, v prezidentskej kampani, otvoriť [...]

Námestie Dr. Gustáva Husáka

09.01.2023

V útorok 10.1.2023 uplynie 110 rokov od narodenia Dr. Gustáva Husáka. Štátnika, ktorý dal Slovensku tvár 20. storočia. Ak by sme hľadali paralely, Ľudovít Štúr vzbudil v 19. storočí slovenský národ, ako antický Prométheus (uhorské orly mu, doteraz, vyďobávajú pečeň…). A Gustáv Husák, ako Perikles, doviedol a viedol Slovensko v 20.storočí, v jeho najlepšom období. [...]

Posledné varovanie

13.11.2022

Pred tridsiatimi rokmi, ste podviedli verejnosť nádejou lepšieho socializmu a prísľubom životnej úrovne Rakúska a Švajčiarska. V obave, že pokus obnoviť kapitalizmus, s nezamestnanosťou, biedou, úžerou a nespravodlivosťou bude razantne odmietnutý, verejne ste sa zaviazali, že socializmus neodstránite. Konštatujeme, že ste v rozpore s týmto sľubom, zdefraudovali bezplatné [...]

Jana Bittó Cigániková, Richard Sulík, SaS, parlament

SaS spustila petíciu proti zákazu nedeľného predaja

09.02.2023 12:33

Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka takéto zákazy výrazne obmedzujú slobodu jednotlivca.

Rastislav Káčer, Igor Matovič, György Gyimesi

Ostrá prestrelka medzi Matovičom a Káčerom. Šéf diplomacie reaguje: Sú to zabávači, netuším, kto je Gyimesi

09.02.2023 12:21

Keď to pred rokom povedal líder Sme rodina Boris Kollár, pre Matoviča to problém nebol.

Macko Martin Generál fekálny fantóm

Priznaním si pokazil život. Po 8 rokoch súd oslobodil Martina Macka z kauzy "fekálny fantóm"

09.02.2023 12:01

Nebolo preukázané, že žalované skutky spáchal obžalovaný, priblížil hovorca verdikt súdu. Prípad fekálnych útokov sa stal v roku 2015.

Káčer

Heger sa v ostrej výmene názorov s Budapešťou a Matovičom zastáva Káčera

09.02.2023 12:00

Poverený premiér Eduard Heger tlmí vášne. Na ceste na summit EÚ sa vyjadril k slovnej prestrelke, ktorú spustil minister zahraničných vecí Rastislav Káčer.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 110464x
Priemerná čítanosť článkov: 2084x

Autor blogu

Kategórie