Založ si blog

Protokoly pandémických mudrcov

Politická pandémia len podčiarkuje význam (mediálnej/masovej) komunikácie. Mnohí považujú za zakladateľov goebellsovskú nacistickú propagandu, iní Protokoly sionskych mudrcov.

Ja si myslím, že jej korene sú v antike, keď si vládcovia uvedomili, že sa im ľahšie (s menšími nákladmi a vyššími výnosmi) vládne, ak majú vládu podporenú ideologicky.

V Egypte, starom Izraeli či Ríme sa stalo náboženstvo základom štátu a propagandisti (rabíni a kňazi) sa stali predovšetkým propagandistami… Základom propagandy je šírenie takého pohľadu na svet, ktorý používa, selektívne a pozmeňovaním, fakty (skutočnosť) na podoprenie hodnôt režimu.

V pandémii – na úkor autenitických informácií – vládnu sprostredkované informácie: televízie a sociálne siete ( ba dokonca aj vzdelávací systém) .

Z rozvíjajúceho sa stáva dominantné.

Realita je sekundárna, dôležitá je virtuálna realita, vytvorená médiami (veci nie sú také, ako v skutočnosti, ale také, aké ich chcú mať médiá!) Preto režimy a korporácie vynakladajú toľko zdrojov nielen na propagandu, ale aj na kontrapropagandu (odborne sa to nazýva „hybridná hrozba“). Ako huby po daždi (okrem MOM) rastú mediálne agentúry. A menia sa na volebné štáby: predávajú politické funkcie (prebendy- lukratívne miesta verejnej správy, s korupčným „potenciálom“).

Apelovanie na „novinársku česť“ je ako propagovať celibát vo verejnom dome: zamestnankyne (pasákov) živí presný opak, klienti tam chodia z opačných dôvodov.

Celý systém je postavený na promiskuite, a hlasy vyzývajúce k poctivosti sú „neslušné“, sú protirežimné!

(k úvahe ma vyprovokoval M.Albert esejou Matovič potrebuje robotických novinárov plniacich jeho povely in web DAVDVA)

Európu obchádza strašidlo pandémie a vojny…

08.04.2021

V každodennej tortúre spravodajských relácií sa uchádza veľa pozornosti psím kúskom magistra Matoviča, či módnym kreáciám a tlačovkám amerických bábok v prezidentskom paláci, na zamini či v parlamente. Špekulácie na tému obnoveného ministrovania gorilami poznačeného ministra sociálnych vecí, by asi boli iba „bayerkou“ (pre tých, čo boli ušetrení detstva v [...]

Sme na jednej lodi?

02.04.2021

Neustály vývoj civilizácie, z času-na čas, otvára okná príležitostí. Všeobecná civilizačná kríza ich nateraz otvára dokorán. Nové riešenia nevznikajú na „zelenej lúke“, aj keď vždy musia riešiť novú civilizačnú situáciu. Hoci nemôžu, z podstaty procesov, obnovovať historické riešenia, politická skúsenosť ich inšpiruje aj [...]

Kríza autorít

11.03.2021

Už len fanatickí fanúšikovia buržoázno-liberálneho kapitalizmu nevidia všeobecnú krízu systému. (Pre nich len poznámka: keď ikony buržoázneho liberalizmu hovoria o potrebe „resetu“ systému, viď napr. 51. kongres WEF v Davose, vystúpenie M.Schwaba, je to neoddiskutovateľné priznanie zlyhania ich modelu civilizácie.) Žijeme „dobu, vymknutú z kĺbov“ pretože [...]

veľvyslanectvo Ruskej federácie

Hlas vyhostenie ruských diplomatov prekvapilo, SNS hovorí o nezmyselnej hre

22.04.2021 18:44

Strana SNS sa obáva, ako rozhodnutie vyhostiť ruských diplomatov ovplyvní možnosť očkovať vakcínou Sputnik V.

budapešť maďarsko parlament

Prieskum v Maďarsku: Opozícia by tesne porazila Fidesz

22.04.2021 17:27

Zoskupenie šiestich opozičných strán v Maďarsku by v súčasnosti volilo 49 percent voličov. Vládna strana Fidesz by dostala 48 percent hlasov.

veľvyslanectvo Ruskej federácie

Slovensko vyhostí troch ruských diplomatov. Rusko je sklamané, bude reagovať

22.04.2021 17:09, aktualizované: 19:05

Diplomati musia opustiť územie SR do siedmich dní. Slovensko tak reaguje na udalosti v Česku a po dôkladnom vyhodnotení informácií našich spravodajských služieb.

nemecko, tornádo

Východ Slovenska zasiahlo tornádo. Napáchalo škody

22.04.2021 15:50, aktualizované: 16:14

Atmosférický vír poškodil tri rodinné domy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 23837x
Priemerná čítanosť článkov: 1402x

Autor blogu

Kategórie