Založ si blog

Slovakia – horor (Bantustan?, Banánová republika!)

Princíp známeho hororu Hostel (dej je situovaný na Slovensko) nie je odlišný od toho, čo organizujú miestne kolaborantské elity. Pripomeniem, že vo filme si bohatí Američania a západoeurópania chodili k nám ukájať svoje sexuálne a sadistické úchylky. Servis pri väznení a porcovaní ľudí „zabezpečovali“, rovnako ako v súčasnej politike, miestni kolaboranti….

Už keď nám naorganizovali „čudných“ prezidentov – úžerníka, kvalifikovaného dôsledným čistením záchodov, na jednej americkej benzínke a, aktuálne, Sorosovu „mažoretku“ Zuzanku- behal mi mráz po chrbte (uvedomiac si, až kam sme klesli „s demokraciou“…).

Politický kabaret, ktorý vystrája premiér, s čudným kŕdlom náboženských fanatikov a „bielych vrán“,  prekvapuje každý deň novým kúskom. Demolácia Ústavy, likvidácia sociálnych štandardov a debilizácia detí (v pokusoch ministra-kaderníka a jeho teamu bláznivých experimentátoriek) je však len pozadím pre výčiny vojnových štváčov, na ministerstve zahraničia a obrany.

Miestne média sa pri informovaní o návrhu rozpočtu na rok 2021, správali, naozaj, ako strážne psy „demokracie“. Nestrážili však záujmy verejnosti, ale „psy“ strážili záujmy NATO a kolaborantov pri moci…

Až v besede na ČT, som sa dozvedel, že sa Slovensku už „podarilo“ v rozpočte na rok 2021 „dosiahnuť“ nariadené 2% HDP na vojenské účely!

V RTVS a iných „spoľahlivých“ médiách na Slovensku však iba omieľali propagandistické (nepravdivé) tvrdenia o náraste rozpočtov v školstve a zdravotníctve.

Takže pozrime sa na „tvrdé dáta“:   Podľa  zákona č. 468/2019, aktualizovaného v auguste 2020 sú výdaje Ministerstva obrany plánované na rok 2020 vo výške 1,608 mld Eur ale nový rozpočet na rok 2021 je  vyšší o viac ako 29% ( v schválenom rozpočte 2021 je 2,076 mld.!) Na školstvo v roku 2020 išlo 1.581 mld a na rok 2021 je schválených – 2,6%  (v schválenom rozpočte je na školstvo vyčlenených 1.540 mld).

Matovičova vláda, v našej banánovej republike, plánuje zrejme koranovírusy izolovať náletmi amerických stíhačiek a „plošné očkovanie“ nahradiť plošnými bombardovaním americkými helikoptérami. Zrejme aj preto končí civilné letisko Sliač a buduje sa letecká základňa NATO pod americkým velením….(Američania majú výborné skúsenosti s pandémiou- sú najhorší na svete…)

Keď som v roku 1992 pôsobil, ako parlamentný spravodajca, veľmi ma rozčúlil český (vtedy ešte, nie príliš známy) novinár V. Moravec, keď komentoval vznik Slovenskej republiky, slovami: „…tak máme nový bantustan…“ Asi som si nevedel pripustiť, že Slovensko môžu riadiť (a reprezentovať) také politické kreatúry, ako Dzurinda, Radičová či nateraz Matovič.

Nie sme len obeťami zvrhlých chúťok libertaniánskych experimentátorov a ambicióznych mladíkov amerických inštitútov, ale- čo je najhoršie- aj kolaborantskej reprezentácie- renegátov. Politická filozofia renegátov je jednoduchá: svoje funkcie si zaisťujú iniciatívnymi hlúposťami, aj nad rámec zahraničných pokynov.

No, a to je primárny znak banánových, bábkových  režimov.  

Český hon na Babiša

08.02.2023

Česká televízia a celý mainstream „špekulujú“, čo má urobiť Babiš, po neúspešnej kandidatúre na prezidenta. Unisono masírujú vedenie ANO tézami o vzdaní sa mandátu, či dokonca predsedníctva ANO, neúspešným kandidátom. Motívom a cieľom kampane je lynčovať Babiša, za otvorenie otázky mieru na Ukrajine. Babiš si dovolil, v prezidentskej kampani, otvoriť [...]

Námestie Dr. Gustáva Husáka

09.01.2023

V útorok 10.1.2023 uplynie 110 rokov od narodenia Dr. Gustáva Husáka. Štátnika, ktorý dal Slovensku tvár 20. storočia. Ak by sme hľadali paralely, Ľudovít Štúr vzbudil v 19. storočí slovenský národ, ako antický Prométheus (uhorské orly mu, doteraz, vyďobávajú pečeň…). A Gustáv Husák, ako Perikles, doviedol a viedol Slovensko v 20.storočí, v jeho najlepšom období. [...]

Posledné varovanie

13.11.2022

Pred tridsiatimi rokmi, ste podviedli verejnosť nádejou lepšieho socializmu a prísľubom životnej úrovne Rakúska a Švajčiarska. V obave, že pokus obnoviť kapitalizmus, s nezamestnanosťou, biedou, úžerou a nespravodlivosťou bude razantne odmietnutý, verejne ste sa zaviazali, že socializmus neodstránite. Konštatujeme, že ste v rozpore s týmto sľubom, zdefraudovali bezplatné [...]

Jana Bittó Cigániková, Richard Sulík, SaS, parlament

SaS spustila petíciu proti zákazu nedeľného predaja

09.02.2023 12:33

Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka takéto zákazy výrazne obmedzujú slobodu jednotlivca.

Rastislav Káčer, Igor Matovič, György Gyimesi

Ostrá prestrelka medzi Matovičom a Káčerom. Šéf diplomacie reaguje: Sú to zabávači, netuším, kto je Gyimesi

09.02.2023 12:21

Keď to pred rokom povedal líder Sme rodina Boris Kollár, pre Matoviča to problém nebol.

Macko Martin Generál fekálny fantóm

Priznaním si pokazil život. Po 8 rokoch súd oslobodil Martina Macka z kauzy "fekálny fantóm"

09.02.2023 12:01

Nebolo preukázané, že žalované skutky spáchal obžalovaný, priblížil hovorca verdikt súdu. Prípad fekálnych útokov sa stal v roku 2015.

Káčer

Heger sa v ostrej výmene názorov s Budapešťou a Matovičom zastáva Káčera

09.02.2023 12:00

Poverený premiér Eduard Heger tlmí vášne. Na ceste na summit EÚ sa vyjadril k slovnej prestrelke, ktorú spustil minister zahraničných vecí Rastislav Káčer.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 110457x
Priemerná čítanosť článkov: 2084x

Autor blogu

Kategórie