Založ si blog

Európu obchádza strašidlo pandémie a vojny…

V každodennej tortúre spravodajských relácií sa uchádza veľa pozornosti psím kúskom magistra Matoviča, či módnym kreáciám a tlačovkám amerických bábok v prezidentskom paláci, na zamini či v parlamente. Špekulácie na tému obnoveného ministrovania gorilami poznačeného ministra sociálnych vecí, by asi boli iba „bayerkou“ (pre tých, čo boli ušetrení detstva v bielych podkolienkach a kindermedchen, bayerka je základná výuka hry na klavír…) Naši miestni kolaboranti zlepení dohromady 7 miliardami európskych financií našli stratenú harmóniu svojich čiernych duší. Len tak ľahko ich nič od veľkého válova neodoženie… Ani vlastná hlúposť (najprv sa vyhrážajú Matovičovi zúčtovaním avantúry so Sputnikom a vzápätí sa rozčuľujú, že ide do Pešti a Moskvy pozametať stopy).

Vráťme sa však k bubákom, čo strašia európskych politikov. Ako každá viróza, aj tá covidová, sa v prichádzajúcej jari pomaly zmierňuje ( o pár dní budeme oblažení sebachválou „novej“ vlády starých tvárí). Udržať vakcinačný biznis bude stále väčšia námaha. Zrejme strednú triedu zauzdia „zelenými europasmi“. Letné dovolenky v Grécku a Španielsku pomôžu vakcinačným plánom, ostro sledovaným globálnymi inštitúciami.

Decimácia seniorov (v boji nepoužiteľné rímske légie nielen rozpustili, ale každého desiateho legionára popravili – odtiaľ pojem decimácia) bude pokračovať. Kto prežil zdevastované zdravotníctvo bude vystavený inflácii. Miliardy rozdané „podnikateľom“, miliardy Európskeho fondu obnovy, miliardy emitované Európskou centrálnou bankou nie sú milodarom z Bruselu. Okrem diabolského plánu uškrtiť národné vlády dlhovou slučkou, vykľulo sa šidlo z vreca: Budú európske dane! Zaplatia ich, ako každé dane pracujúci. (Možno si niektoré osamelé mamičky až vtedy uvedomia, že pri kúpe sunaru prispievajú – najmenej sumou zaplatenej DPH- „úbohým“ krčmárom a „umelcom“ na ich dovolenky na Zanzibare a Maledivách…)

No nielen vygumovanie „národných vlád“, ale najmä korbáč inflácie, dopadne na chrbty seniorov. Aj tak úbohé dôchodky stratia hodnotu, rovnako, ako úspory na staré kolená…Reset civilizácie počíta so zelenou ekonomikou, rozumej drahšou dopravou. Teda s drahšou spotrebou. Spomedzi kameňov mohutného finančného mlyna (zhora rast cien potravín a energií a zdola inflačne znehodnotené úspory) neuniknú ani zdatní seniori. A mladú generáciu potešia, že prežije. Hospodárska kríza aj ich však rýchlo doženie a popostrčí do mlynice… Ak dosť rýchlo nezostárnu, depresia služieb a výroby, z nich urobí nadbytočnú ekonomickú záťaž schudobnelého štátu.

A okúsia resetovej medecíny…

Ako sa vyhnúť, v takomto prípade revolte? Ak nepostačí pandemický strach, v rukáve je vojna s Ruskom. Gauneri typu Klusa už ohýbajú pravdu: z bezprecendentného napadnutia Osetska počas olympiády Sakašviliho tlupami urobil v TA3 napadnutie Gruzie Ruskom!?!

Pokus zopakovať to v Novorusku môže mať pre nás veľmi vážne následky. Vojna v susedstve, šialený strach transatlantických kolaborantov môžu nielen odstrašiť revoltujúcich, ale priamo viesť k zániku Slovenska. Juh a východ Slovenska môžu spadnúť do kyjevsko-moskovskej sféry a západ so severom si rozdelia pražskí a varšavskí transatlantickí kolaboranti.

Ale ako povedal slepec, šliapnuci do exkremetu: „uvidíme…“

Sme na jednej lodi?

02.04.2021

Neustály vývoj civilizácie, z času-na čas, otvára okná príležitostí. Všeobecná civilizačná kríza ich nateraz otvára dokorán. Nové riešenia nevznikajú na „zelenej lúke“, aj keď vždy musia riešiť novú civilizačnú situáciu. Hoci nemôžu, z podstaty procesov, obnovovať historické riešenia, politická skúsenosť ich inšpiruje aj [...]

Kríza autorít

11.03.2021

Už len fanatickí fanúšikovia buržoázno-liberálneho kapitalizmu nevidia všeobecnú krízu systému. (Pre nich len poznámka: keď ikony buržoázneho liberalizmu hovoria o potrebe „resetu“ systému, viď napr. 51. kongres WEF v Davose, vystúpenie M.Schwaba, je to neoddiskutovateľné priznanie zlyhania ich modelu civilizácie.) Žijeme „dobu, vymknutú z kĺbov“ pretože [...]

Protokoly pandémických mudrcov

02.03.2021

Politická pandémia len podčiarkuje význam (mediálnej/masovej) komunikácie. Mnohí považujú za zakladateľov goebellsovskú nacistickú propagandu, iní Protokoly sionskych mudrcov. Ja si myslím, že jej korene sú v antike, keď si vládcovia uvedomili, že sa im ľahšie (s menšími nákladmi a vyššími výnosmi) vládne, ak majú vládu podporenú ideologicky. V Egypte, starom [...]

budapešť maďarsko parlament

Prieskum v Maďarsku: Opozícia by tesne porazila Fidesz

22.04.2021 17:27

Zoskupenie šiestich opozičných strán v Maďarsku by v súčasnosti volilo 49 percent voličov. Vládna strana Fidesz by dostala 48 percent hlasov.

veľvyslanectvo Ruskej federácie

Slovensko vyhostí troch ruských diplomatov. Rusko bude reagovať

22.04.2021 17:09, aktualizované: 17:50

Opustiť územie SR musia diplomati do siedmich dní. Slovensko tak reaguje na udalosti v Českej republike.

nemecko, tornádo

Východ Slovenska zasiahlo tornádo. Napáchalo škody

22.04.2021 15:50, aktualizované: 16:14

Atmosférický vír poškodil tri rodinné domy.

Daniel Lipšic

Lipšic hlási konflikt záujmov až pri 24 prípadoch

22.04.2021 15:25

Lipšic sa ako advokát a obhajca zapojil do takmer všetkých väčších akcií Národnej kriminálnej agentúry.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 23833x
Priemerná čítanosť článkov: 1402x

Autor blogu

Kategórie