Poďakovanie Igorovi Matovičovi

23. januára 2022, redwing, Nezaradené

Súkromný podnikateľ s politikou, Igor Matovič, dotiahol do politiky „pouličnú zmes“. Ľudí, ktorí sú síce mediálnymi atrakciami, ale, spravidla, s minimálnym intelektom. Sledujúc televízne nedeľné debaty (23.1.2022) som si uvedomil, že okrem iného, sa tak Igor Matovič výrazne podpisuje aj na osviežení slovenčiny. Myslím, že sa mu podarilo nahradiť v bežnej reči vulgarizmy.

Musím Igorovi Matovičovi za zjemnenie slovenčiny poďakovať!

Počúvajúc pani Remišovú, zdá sa, že už nebude potrebné vulgárne komentovať stratenú vec. Stačí povedať, že vec je “ v remišovej“. Aj každá zbytočnosť sa môže nazvať, že ju mám „u remišovej“. Rovnako, sprostosti, ktoré trieskajú dverami, je možno nazvať salónne prijateľne, že sa jedná o „krupovinu“. A hlupáka, nielen v politike, je možné označiť ako „krúpa“.

Okrem kolaborantov a agentov USA v OĽANO, pôsobia aj ďalší poslanci „von Bahnhoff“. Ako fanúšik ľudovej demokracie, začínam uvažovať, či by pasívne právo (právo byť volený), nemalo byť podmienené inteligenčnými testami. Pravdou je, že súkromné média dokážu „urobiť“ z každého záujemcu, prezidenta. Princezná Zuzanka je toho aktuálnym príkladom. Stačí kaderník, módny poradca a podpora americkej veľvyslankyne…

V prípade Remišovej a Krúpu som si temer istý, že by postačoval test, ktorým sa skúma inteligencia novozélandských strák ( tie dokážu dosiahnuť svoje ciele pomocou primeraných nástrojov). Test s banánom (zatlačiť správne tlačidlo, podľa toho, kde je zavesený banán) by asi zvládli temer všetci poslanci. No púšťať ich do exekutívy, alebo na verejný priestor, by malo byť podmienené dosiahnutím IQ aspoň na úrovni 100.

Pri uplatnení takéhoto nároku, by nebola súčasná vláda uznašaniaschopná.

Vyradenie mentálne a intelektuálne nedostatočných, by pravdepodobne, bolo krokom  z dažďa pod odkvap. Vo vláde by ostali len samoľúbi exoti typu Sulík, Matovič, vydierateľní devianti a niekoľko aktivistov Fullbrightovej nadácie. (Neviem, či sa nejedná aj v tomto prípade o „halfbrightovú“ selekciu). Títo ministri možno vedia jesť s príborom, ale ich morálka je sformovaná džungľou, na úrovni mrchožrútov.

Orientujú sa podľa toho, kde sa dá nažrať…